w

Czy nadchodzi druga część kultowego filmu Sky Piastowskie „…że życie ma sens”? (gazetalubuska.pl)

Wielu kinomaniaków oczekuje drugiej części kultowego filmu „…że życie ma sens”. Reżyser Grzegorz Lipiec potwierdza, że zdjęcia do produkcji powstają od 20 lat, a teraz nadszedł czas na montaż.

W 1990 roku grupa młodych ludzi założyła filmową grupę Sky Piastowskie, by udowodnić, że na zwykłym osiedlu można tworzyć nietypowe rzeczy. Rozpoczęli od nagrań programu telewizyjnego, a potem powstały pierwsze produkcje fabularne, m.in. „Terminator 3” i „Ruchomy cel”. To ostatni film przyniósł im zwrot ku społecznym tematom.

„…że życie ma sens” stał się kultowym filmem Sky Piastowskie. Opowiada o grupie przyjaciół, którzy zaczynają interesować się filmem, ale ich życie komplikuje się, gdy pojawia się nowy kolega namawiający ich do eksperymentów z narkotykami. Film zdobył wiele nagród i wpłynął na polskie kino niezależne. Grupa realizowała także inne filmy, m.in. „Dzień, w którym umrę” i „8 w poziomie”.

Grzegorz Lipiec ogłasza premierę filmu na przyszły rok

Wielu fanów nadal pyta o drugą część „…że życie ma sens”. Grzegorz Lipiec tłumaczył, że film był projektem długoterminowym, ale jeszcze potrzebuje czasu na montaż. Obiecuje premierę za rok i planuje połączyć film fabularny z dokumentem, ukazując zmiany życia bohaterów i Polski.

Marcin Olechnowski i Michał Malinowski, znawcy filmów, są fanami grupy Sky Piastowskie i prowadzą program Filmopolis na Akademickim Radiu Index. Jako młodzi chłopcy byli zachwyceni filmem „… że życie ma sens”, który zdobył ich serca i zawojował Polskę. Cenią twórców za autentyczność i oddanie w każdym filmie. Czekają niecierpliwie na drugą część i uważają Sky Piastowskie za fenomenalną grupę, tworzącą unikatowe filmy w Zielonej Górze. Podkreślają, że prawdziwość i pozytywna energia ludzi takich jak Grzegorz Lipiec wciąż robią wrażenie, mimo poruszanych trudnych tematów jak narkotyki i problemy.

Sky Piastowskie angażowało całe miasto w swoje projekty. Zielona Góra zawsze była dumna z grupy i okazywała jej wsparcie, a teraz oczekuje na jej powrót. Grzegorz Lipiec podkreśla, że długoterminowe projekty nie są niczym nowym, ale „…że życie ma sens 2” będzie pierwszą taką produkcją w Polsce.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Uroczystość upamiętniająca litewskich bohaterów: Prezydenci Polski i Litwy obecni na 90. rocznicy katastrofy lotniczej (gs24.pl)

Dworzec Główny w Lublinie zmienił swoją nazwę (kurierlubelski.pl)