w

Ulicami Katowic przeszedł marsz z okazji Światowego Dnia Ubogich (katowice.naszemiasto.pl)

Dnia 19 listopada w archidiecezji katowickiej po raz siódmy obchodzono Światowy Dzień Ubogich. Uroczystość ta koncentrowała się na towarzyskich spotkaniach przy stole i spożywaniu smacznych posiłków. Ponadto, w ramach święta na ulicach Katowic pojawił się również marsz ubogich.

Papież Franciszek podkreślił, że ubodzy to pełnoprawne osoby, które też posiadają swoje cechy i historie, a także potrzebują osobistej relacji z innymi ludźmi. Dzień Ubogich w Katowicach odbywał się głównie na obszarze miasta, gdzie stanęły dwa duże namioty przed Galerią Katowicką, będące symbolem solidarności z osobami potrzebującymi.

Uroczysty dzień rozpoczęto od wspólnego śniadania, które podano o godzinie 9:00. A następnie odbył się koncert Arkadio, po którym uczestnicy spożyli obiad. Ponadto, podczas obchodów nie brakowało też pysznego ciasta.

Dyrektor Caritas zaznaczył, że w pewnym sensie każdy z nas jest ubogi i każdy z nas niejednokrotnie potrzebuje wsparcia w trudnych momentach życia.

Marsz Ubogich przeszedł ulicami miasta, kierując się do kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Następnie odbyła się msza święta z udziałem abpa Adriana Galbasa, którą odprawiono o godzinie 16:00. Z kolei o godzinie 19:00 znany dominikanin o. Adam Szustak poprowadził modlitwę uwielbienia w katedrze i wygłosił kazanie na temat „Ubóstwa jako odwróconego serca”.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Akcje ratunkowe polskich i słowackich ratowników w Tatrach w trudnych warunkach pogodowych (zakopane.naszemiasto.pl)

Brak zainteresowania zakupem aut z silnikiem diesla. Powodem Strefa Czystego Transportu w Krakowie (gazetakrakowska.pl)