w

Ukraińskie lwy z ogrodu zoologicznego w Poznaniu przewiezione do Anglii (gloswielkopolski.pl)

Cztery z pięciu lwów, które po rosyjskiej inwazji ewakuowano z Ukrainy do Poznania, ostatecznie przewieziono do Anglii. Poznański ogród zoologiczny zaznaczył, że podczas transportu pojawiły się pewne komplikacje.

Rok temu ogród zoologiczny w Poznaniu wzbogacił się o grupę lwów. Ich wcześniejsi właściciele nie mogli się nimi dłużej zajmować z powodu wojny na Ukrainie. Lwy zamieszkiwały poznański ogród przez prawie rok, a następnie cztery z pięciu kotów zostały przetransportowane do Yorkshire Wildlife Park w Anglii.

Pracownik zoo w Poznaniu podkreślił, że proces organizacji dokumentów i pozwoleń okazał się skomplikowany i ciągnął się przez kilka miesięcy. Co więcej, lwy musiały przejść przez szereg procedur, włączając w to sedację, załadunek do specjalnych skrzyń oraz kontrole weterynaryjne.

Mimo pewnych trudności, takich jak blokada części przejść granicznych, lwy ostatecznie dotarły do Anglii przez Calais, kanał La Manche i Dover. Współpraca między różnymi instytucjami oraz firmą transportową umożliwiła bezproblemowy transport, co zostało docenione przez personel poznańskiego ogrodu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Złodziej na rowerze wyrywał kobietom torebki we Wrocławiu (wroclife.pl)

Liczne akty wandalizmu po przebudowie ulic Modrej i Koralowej. Koszty naprawy pokryją mieszkańcy miasta (gs24.pl)