w

Ukraina wniosła skargę do Komisji Europejskiej ws. sytuacji na granicy z Polską (wiadomosci.wp.pl)

Wicepremier Ukrainy ds. integracji z UE i NATO, Olha Stefaniszyna, zgłosiła Komisji Europejskiej problemy na granicy z Polską. Stefaniszyna wskazała na znaczne utrudnienia w transporcie pasażerskim, uważając takie działania za niedopuszczalne.

Stefaniszyna, w rozmowie z Europejską Prawdą, poinformowała, że sytuację na granicy polsko-ukraińskiej zgłosiła Komisji Europejskiej, oczekując wyraźnej reakcji od partnerów europejskich w sprawie przywrócenia porządku i odblokowania granicy. Ponadto, przypomniała też, że wkrótce odbędzie się spotkanie w Brukseli, na którym będą podejmowane kwestie dotyczące eksportu i tranzytu ukraińskich produktów rolnych.

Andrij Demczenko, rzecznik ukraińskiej straży granicznej, twierdzi, że wcześniej strona polska nie poinformowała Kijowa o pełnej blokadzie granicy, którą wprowadzono od 20 lutego. Dodał, że Ukraina nie wiedziała, że blokady pojawią się również na innych przejściach granicznych.

Ukraiński resort infrastruktury alarmuje, że blokada granicy stanowi bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju i negatywnie wpływa na konfrontację z Rosją. Minister Kubrakow rozmawiał z szefem BBN o tej kwestii, wskazując na ciągnące się sznury ciężarówek po stronie polskiej granicy.

Przypomnijmy, że rolnicy w Polsce protestują przeciw wprowadzaniu Zielonego Ładu i napływowi towarów z Ukrainy, a minister rolnictwa negocjuje dwustronne porozumienie w sprawie towarów rolnych. Minister ma nadzieję, że do końca marca będzie można określić kontyngenty towarów, jakie mogłyby być sprowadzane z Ukrainy do Polski.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

31 komentarzy

Hołownia zamierza ukarać polityków PiS za siłową próbę wprowadzenia do Sejmu Kamińskiego i Wąsika (wiadomosci.onet.pl)

W przejściu podziemnym pod al. Jana Pawła II biega bóbr! Ostatnio odprowadzał wrocławiankę do pracy (gazetawroclawska.pl)