w

Ukradł alkohol i jedzenie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności (kurierlubelski.pl)

Do zdarzenia miało dojść w jednym ze sklepów spożywczych na lubelskich Czubach. 44-letni mężczyzna zachowywał się podejrzanie, co zwróciło uwagę ochrony. Jak się okazało, ukradł on alkohol i artykuły spożywcze, co uchwyciła kamera. Gdy mężczyzna chciał wyjść ze sklepu bez płacenia, doszło do przepychanki z ochroną. Wezwano policję. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 

Choć historia ta nie wydaje się niczym nadzwyczajnym, to powinna być przestrogą dla wszystkich osób, które chcą wynieść ze sklepu asortyment bez płacenia. Jak przypominają fundacje działające w Polsce, gdy jest się głodnym, zawsze można skorzystać z miejskiej jadłodajni lub zgłosić się po pomoc do na przykład schroniska. Kradzież nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem i nie nic jej nie usprawiedliwia. Jeśli jest się osobą pełnoletnią, to odpowiada się przed sądem i za niemądry wybór można trafić do więzienia. Złapany w Lublinie mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej i gróźb karalnych. Polski wymiar kary przewiduje za to do 5 lat pozbawienia wolności.

Kradzież z potrzeby, czy dla zakładu

Jak się okazuje często zgłaszane kradzieże, to nie tylko osoby, których nie było stać na asortyment. Bardzo często dochodzi do sytuacji, w których kradzieży dopuszczają się młodzi ludzie, robiąc to na przykład dla zakładu. Złapani na kradzieży nieletni są stawiani pod sąd rodzinny, a konsekwencje ponoszą głównie rodzice. Zdarzeń takich jednak zanotowano bardzo dużo, a kradzieże w sklepach są na porządku dziennym w każdym mieście.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Czy to ostatnia akcja Baby Szafing? (zielonagora.naszemiasto.pl)

Dwóch nastolatków bohaterami akcji ratunkowej (dziennikbaltycki.pl)