w

Czy to ostatnia akcja Baby Szafing? (zielonagora.naszemiasto.pl)

Jedną z niesamowitych akcji, jakie przeprowadzają mieszkanki Zielonej Góry, jest Baby Szafing. To miejsce, gdzie można sprzedać i kupić dziecięce ubrania. Ponadto zawsze organizowane są dodatkowe atrakcję dla rodzin i maluchów, z którymi przyszli. Akcje wymyśliły i organizują mamy dla mam, które zauważyły dobrą niszę i zapotrzebowanie i tak z domowych pieleszy, stało się to coroczną ważną akcją. 

Początek Baby Szafingu miał miejsce w 2012 roku. Kilka mam objuczone ubrankami na sprzedaż spotykały się w domach i wymieniały ubrankami dla dzieci. Z roku na rok było jednak coraz więcej chętnych i zaczynało braknąć miejsca w domach. Dlatego też główne pomysłodawczynie, czyli Paulina Zamlewska-Lipiec i Ewa Gawałkiewicz postanowiły przenieść tę akcję na wyższy poziom. I tak zaczęto wynajmować sale i co roku otwierać nową edycję tej społecznej inicjatywy. Pomyślano również o mniejszych uczestnikach, którzy zazwyczaj strasznie nudzą się na zakupach rodzinnych. Dlatego co roku sprowadzano atrakcje. Zgłaszały się chętne osoby, które nieodpłatnie zapewniały rozrywkę dzieciom, a same w ten sposób promowały swoją działalność. Każdy uczestnik był również proszony o przyniesienie jakiegoś poczęstunku, dlatego można było skorzystać z darmowego cateringu.

Ostatnia edycja?

Jak mówią organizatorki, niestety widać, że więcej ludzi zwyczajnie woli zakupy bez kontaktu z drugą osobą. Przez to coraz mniejszy sens ma organizowanie Baby Szafingu. Jego największą konkurencją jest obecnie internet, przez który zamówisz wszystko bez wychodzenia z domu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

6 lat pozbawienia wolności za zabójstwo 5-miesięcznego syna (gs24.pl)

Ukradł alkohol i jedzenie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności (kurierlubelski.pl)