w

Dwóch nastolatków bohaterami akcji ratunkowej (dziennikbaltycki.pl)

Do zdarzenia doszło na ulicy Chopina w Pruszczu Gdańskim. Strażacy z OSP Cedry Wielkie wracali właśnie z akcji na bazę. Ich wzrok przykuło dziwne zachowanie dwóch nastoletnich chłopców. Za wszelką cenę próbowali oni zwrócić na siebie uwagę przejeżdżających strażaków. Choć na pierwszy rzut oka mogło to wydawać się żartem, to dzięki szybkiej ocenie druhów, okazało się, że przy chłopcach leżał nieprzytomny mężczyzna. 

Straż pożarna natychmiast skierowała się w stronę nawołujących chłopaków i udzieliła pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie. Jak się okazało, gdy młodzieńcy zauważyli poszkodowanego to, zamiast zignorować ten fakt, natychmiast wezwali pomoc. Co więcej, widząc przejeżdżającą straż, postanowili ściągnąć ich do miejsca wypadku w celu przyniesienia najskuteczniejszej pomocy poszkodowanemu. Funkcjonariusze udzielili przedmedycznej pomocy i do szpitala trafił on już w stanie dobrym. Funkcjonariusze gratulują i dziękują za taką postawę dwóch młodym chłopcom, którzy kierowani rozumem i dobrym sercem, nie zostawili nieznajomego w potrzebie.

Widzisz? Pomóż!

Zarówno sama straż pożarna, jak i wiele innych ważnych akcji społecznych często porusza temat udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebujący. To wyjątkowo ważny temat, gdyż w wielu przypadkach to właśnie pierwsze minuty mogą zaważyć na życiu poszkodowanego. Zawsze pierwszym i najważniejszym krokiem jest wezwanie pomocy, czy to wybierając numer 112, czy też oddelegowując konkretną osobę do wykonania tej czynności. Przy udzieleniu pierwszej pomocy zawsze trzeba pamiętać o tym, żeby zapewnić sobie i poszkodowanemu bezpieczne warunki.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Ukradł alkohol i jedzenie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności (kurierlubelski.pl)

Zapadł wyrok w sprawie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku (dziennikbaltycki.pl)