w

Uczcij okrągłe urodziny miasta! (gloswielkopolski.pl)

W tym roku miasto obchodzi jubileusz 770 lat od momentu nadania mu praw miejskich. To piękna i okrągła data, która już na zawsze odznaczy się złotymi zgłoskami w historii miasta. Choć obecnie to miasto, to metropolia z ogromem mieszkańców i rozwiniętymi rozwiązaniami infrastrukturalnymi, to zaczynało jako niewielkie 21 hektarowe miasteczko. 

Obecnie w Poznaniu można z łatwością odnaleźć nie tylko rodowitych mieszkańców, ale również całą rzeszę przyjezdnych osób. Poznań jest stolicą Wielkopolski, dzięki czemu przyjeżdżają do niej mieszkańcy okolicznych wsi i miast, do pracy lub na studia. Dzięki temu miasto wciąż jest przepełnione młodymi ludźmi i ich energią. Obecnie stolica Wielkopolski ma dużo do zaoferowania wszystkim mieszkańcom i turystom. Od pięknych wartych zwiedzenia zakątków, do rozbudowanego życia nocnego na poznańskiej starówce. A jeśli już o niej mowa, to choć jest obecnie w trakcie dużego remontu, to po jego skończeniu, będzie kolejnym wyjątkowym miejscem, w którym spędza się czas z dużą przyjemnością.

Jak uczcić urodziny miasta?

Władze miasta wpadły na niecodzienny pomysł uczczenia miasta, w formie kolorowego przemarszu. Zaproszeni na niego są zarówno aktorzy, piosenkarze, artyści, jak i wszyscy mieszkańcy miasta. Przemarsz będzie miał miejsce 23 kwietnia o godzinie 14. Korowód ruszy spod Bramy Poznania, aż na Plac Kolegiacki. Wesoły i kolorowy korowód wszystkich chętnych, ma upamiętnić 770 lat trwania miasta. Jeśli chcesz w ten sposób dołączyć do biesiadujących mieszkańców, to ubierz się barwnie i weź ze sobą dobry nastrój i w drogę!

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Kolejny zatruty zbiornik wodny? (gazetawroclawska.pl)

Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej (gs24.pl)