w

Tusk: W Polsce nie będzie żadnej przymusowej relokacji migrantów w ramach UE (wiadomosci.wp.pl)

Podczas konferencji prasowej, po posiedzeniu Rady Ministrów, Donald Tusk wypowiedział się na temat przyjmowania migrantów. Premier stanowczo oświadczył, że Polska nie zaakceptuje żadnego przymusowego mechanizmu relokacji migrantów w ramach UE.

W kwestii podejścia do polityki migracyjnej w UE premier Tusk wyraził stanowczą dezaprobatę wobec przymusowej relokacji. Oświadczył, że od lat jest przeciwny tzw. przymusowej solidarności, dodając, że taki mechanizm nigdy nie wszedł w życie za jego kadencji w Radzie Europejskiej.

Donald Tusk stwierdził, że uważa kwestię migracji za zamkniętą i nie ma zamiaru do niej wracać. Jednocześnie skrytykował podejście swoich poprzedników, wspominając o aferze wizowej i jej wpływie na napływ nielegalnych migrantów do Polski. Wyraził przekonanie, że zakończenie rządów PiS oznacza większe bezpieczeństwo kraju w kontekście niekontrolowanego napływu migrantów.

Co więcej, w 2015 roku Donald Tusk pochwalił rząd Beaty Szydło, twierdząc, że wykazuje w tej kwestii dużą ostrożność. Tusk już wtedy krytykował ten mechanizm, co doprowadziło go nawet do konfliktu z Angelą Merkel.

Przypomnijmy, że afera wizowa, która ujrzała światło dzienne w sierpniu i wrześniu, była powodem odwołania byłego wiceministra spraw zagranicznych, Piotra Wawrzyka. Prokuratura Krajowa prowadziła śledztwo związane z nieprawidłowościami ws. wydawania kilkuset wiz w ciągu 18 miesięcy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

15 komentarzy

Urząd Miasta Krakowa przeznaczył prawie 30 mln zł na nagrody dla pracowników w 2023 roku (gazetakrakowska.pl)

Zaostrzenie przepisów drogowych w Polsce – kierowcy mogą stracić swoje pojazdy (namasce.pl)