w

Turyści zniesmaczeni wysokimi cenami i chamstwem górali na Podhalu (www.onet.pl)

Jedna z turystek wypowiedziała się na temat mieszkańców Podhala, twierdząc, że jest bardzo rozczarowana ich zachowaniem. Zarówno doświadczenia pani Anny podczas wizyty w Kościelisku, jak i relacje innych turystów, wskazują na trudności, z jakimi muszą zmagać się osoby odwiedzające Zakopane i okolice.

Pani Anna postanowiła podzielić się swoimi obserwacjami na temat atmosfery, jaka panuje na Podhalu, wskazując na pogarszające się relacje między turystami a lokalną społecznością.

Wspomniała, że będąc na Podhalu, wsiadła z mężem do taksówki. Kiedy podczas jazdy zwróciła kierowcy uwagę, żeby nie palił w samochodzie, zagroził, że zaraz będą musieli iść piechotą. Kiedy pani Anna powiedziała, że zgłosi go do centrali, taksówkarz się zatrzymał i w połowie drogi wyprosił ich z pojazdu. A potem odjechał z piskiem opon.

Co więcej, turystka wspomina też o sklepach i kawiarniach w Zakopanem, gdzie panuje wyjątkowo niemiła obsługa. I dodaje, że pomimo takiego zachowania turyści nadal wydają tam krocie. Natomiast ceny w tym mieście wołają o pomstę do nieba.

Pan Darek, który również odwiedził Tatry, oznajmił, że górale zamienili to miasto w cyrk, a ceny w Zakopanem i okolicach naprawdę są bardzo wysokie, porównywane do cen w Alpach, które są znacznie bardziej atrakcyjne niż Tarty.

Ponadto, będąc w drodze do Morskiego Oka, pan Darek skorzystał z przewózki konnej. W trakcie jazdy powiedział woźnicy, że koń wygląda na bardzo zmęczonego i brudnego. W zamian otrzymał grad obelg pod swoim adresem.

Natomiast pani Zosia opowiada o swoim negatywnym pobycie w jednym z zakopiańskich pensjonatów, gdzie natrafiła na brudną pościel i wulgarną obsługę. Dodała, że ceny w tym miejscu były ogromne, co wcale nie przekładało się na czystość pokoi i obsługę. Pani Zosia zaznacza, że jeśli sytuacja na Podhalu będzie się utrzymywać, w końcu nikt nie będzie chciał tam przyjeżdżać.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

20 komentarzy

  1. Niestety to prawda. Jest coraz gorzej. Ziomale coraz bardziej butni. A i
    ,,turyści,, nie są odosobnieni w swoich roszczeniach. Pozostawić po sobie porządek, uważają za obciach. Płacą, to nic nie muszą. I tak się kręci spirala niezrozumienia i braku szacunku z obydwu stron.

  2. Panie, nie jeździć, zostawić ich bez dochodu. Jedni i drudzy będą zadowoleni. Jedni nie wydadza, inni nie zarobią i nikt do nikogo pretensji mieć nie będzie. A prawda jest taka, że Zakopane bez turystów nie istnieje, po prostu nie ma tam żadnej praktycznie pracy. Wszystko kręci się wokół turystów i ich pieniędzy które przywożą. Rękę która karmi się nie gryzie.

Mieszkańcy Trójmiasta wskazują na kiepski stan schronów miejskich. Domagają się działań w tej sprawie (www.trojmiasto.pl)

Fałszywy alarm bombowy wymusił ewakuację dworca PKP w Katowicach (katowice.naszemiasto.pl)