w

Mieszkańcy Trójmiasta wskazują na kiepski stan schronów miejskich. Domagają się działań w tej sprawie (www.trojmiasto.pl)

Wyniki ostatniej ankiety, jaką przeprowadzono na terenie Trójmiasta, wyraźnie wskazują, że mieszkańcy martwią się o swoje bezpieczeństwo w obliczu potencjalnych kryzysów. Z tego też względu większość z nich nawołuje samorządowców, aby przywiązywali większą uwagę do funkcjonalności i stanu, w jakim znajdują się trójmiejskie schrony.

Ankieta wskazuje, że obrona cywilna jest zaniedbana, a schrony i inne miejsca ukrycia, które mają zapewnić bezpieczeństwo w czasie kryzysu, nie wzbudzają zbyt dużego zainteresowania wśród samorządowców. Faktem jest, że pomieszczenia, które mają zapewnić schronienie dla mieszkańców Trójmiasta, są w złym stanie, a urzędnicy mają niewiele pomysłów na rozwiązanie tego problemu.

Co więcej, aplikacja „schrony”, opracowana na podstawie inwentaryzacji strażackiej, nie spełnia oczekiwań użytkowników. Warto zaznaczyć, że aplikacja ma wskazywać najbliższe miejsca, w których można się ukryć, ale jej funkcjonalność w tej dziedzinie pozostawia wiele do życzenia.

Wyniki trójmiejskiej ankiety wykazują, że prawie 70 proc. mieszkańców Trójmiasta oczekuje większego zaangażowania władz samorządowych w kwestie bezpieczeństwa miejskiego, nawet kosztem innych inwestycji. I tylko niewielka część respondentów uważa schrony za zbędne obiekty.

Mieszkańcy twierdzą, że w obliczu aktualnej sytuacji geopolitycznej warto nieco zmienić listę priorytetów na liście bezpłatnych zajęć miejskich. W związku z tym władze powinny bardziej skupić się na nauce pierwszej pomocy i wyposażeniu schronów, niż na budowie zieleńców, placów zabaw, czy organizowaniu wydarzeń kulturowych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Gdański sąd podjął decyzję ws. europosłanki Magdaleny Adamowicz (www.rmf24.pl)

Turyści zniesmaczeni wysokimi cenami i chamstwem górali na Podhalu (www.onet.pl)