w

Kładka nad ulicą Filaretów będzie remontowana? (kurierlubelski.pl)

Od dawna już mieszkańcy zgłaszali zapotrzebowanie na remont kładki dla pieszych przy ulicy Filaretów. Miała być ona już wcześniej remontowana, jednak przetarg nie doszedł do skutku i zakończyło się to fiaskiem. Jak twierdzą mieszkańcy, kładka jest potrzebna, jednak nie jest przystosowana do wózków dziecięcych, a jej konstrukcja wydaje się robić niebezpieczna. Dlatego zdecydowano się na drugie podejście do remontu. Ogłoszono przetarg.

Kładka nad ulicą Filaretów łączy dwa osiedla mieszkaniowe: Piastowskie i Mickiewicza. Znajduje się ona nad dość ruchliwą ulicą, przez co jest potrzebna do poruszania się dla pieszych w tej części miasta. Mieszkańcy jednak już od jakiegoś czasu zgłaszają, że jest utrudnione tam poruszać się z wózkiem dziecięcym. Brakuje bowiem podjazdu, który by to umożliwił. Co więcej, na kładce widoczne są coraz większe skorodowania, które wydają się zagrażać trwałości konstrukcji i być niebezpieczna dla pieszych.

Miasto ogłosiło przetarg

Jak wypowiadają się władze miasta, ogłoszono już przetarg na renowacje kładki, która pozwoli na lepsze dostosowanie jej do potrzeb mieszkańców. Zaznaczają jednak, że nie będzie zmieniana konstrukcja, a jedynie wymienione zostaną skorodowane części i zastąpione one będą nowymi. Dodatkowo dołożony zostanie podjazd dla wózków. Na całość remontu miasto przewiduje pół roku. Przetarg trwa.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Zielonogórzanie mistrzami Polski (zielonagora.naszemiasto.pl)

Transmitowali lekcję na Tik Tok-u, stanęli przed sądem (dziennikbaltycki.pl)