w

Sprzedawali ciastka z marihuaną w trzech województwach. Zatrzymano 12 podejrzanych (gazetakrakowska.pl)

W ostatnim czasie krakowscy policjanci zdemaskowali członków grupy przestępczej, która zajmowała się produkcją ciastek z nielegalnym dodatkiem – marihuaną. W rezultacie to niecodzienne połączenie składników kulinarnej receptury przyniosło nieoczekiwane konsekwencje dla handlarzy, którym grozi teraz długa odsiadka.

Operacja policyjna, która doprowadziła do rozpracowania grupy zajmującej się handlem narkotykami, trwała przez wiele miesięcy. Natomiast owocem tych działań było zatrzymanie 12 podejrzanych, wśród których znajdowali się mieszkańcy różnych regionów Polski. Grupa sprzedawała swoje towary w woj. małopolskim, śląskim i świętokrzyskim.

Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli ponad 11 kg narkotyków, w tym ponad 10 kg ciastek z marihuaną, które zapakowano w woreczki próżniowe. Wartość skonfiskowanego mienia szacowana jest na prawie 270 tys. zł.

Sąd nałożył areszt tymczasowy na pięciu podejrzanych, a wobec pozostałych zastosował różne środki zapobiegawcze, takie jak dozór, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

Policja przypomina, że to nie pierwszy incydent z udziałem tej grupy. Wcześniej jej członków zatrzymywano za przemyt znacznych ilości narkotyków.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Tłumy wiernych na nocnej rezurekcji w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach (katowice.naszemiasto.pl)

Minister Kotula złożyła życzenia z okazji dnia równości. Oburzeni internauci: A gdzie życzenia wielkanocne? (www.polsatnews.pl)