w

Tłumy w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie (kurierlubelski.pl)

Dnie otwarte w Uniwersytecie Przyrodniczym przyciągnęły prawdziwe tłumy młodych osób poszukujących pomysłu na kierunek studiów. Wiele atrakcji, gość specjalny oraz praktyczne wykłady, sprawiły, że w murach uczelni zawitało wiele ciekawych i głodnych wiedzy przyszłych studentów. Co dokładnie czekało na nich w trackie dni otwartych?

Nowych rekrutów przywitał występ chóru akademickiego. Wiele zdolnych studentów odśpiewało pieśni, godnie reprezentując swoją uczelnię. Następnie wszyscy chętni byli zaproszeni do wykładów z matematyki i geografii, które miały na celu pomoc w maturach z tych przedmiotów. Dla wielu zdecydowanych już przyszłych studentów czekały atrakcje, które nawiązywały do poszczególnych kierunków. W tym można wymienić akwaria, poradnictwo dietetyczne, czy chociażby wyjątkowe kompozycje ziołowe. Można było również wziąć udział w quizie ze znajomości gatunków ryb występujących w naszych zbiornikach wodnych oraz w grze miejskiej. Wyjątkowym gościem był szef kuchni Piotr Huszcz. Przygotowywał on dania regionalne z lokalnych składników. Prowadził również warsztaty oraz degustację potraw.

Jakie kierunki można wybrać w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie?

W zależności od tego, czy wybiera się tam na studia pierwszego, czy drugiego stopnia, można udać się na najróżniejsze kierunki związane z przyrodą, jakie proponuje uczelnia. Można zdecydować się na kierunek, zaczynając od pielęgnacji zwierząt i animaloterapii, po bioinformatykę w biogospodarce. Dla miłośników koni zalecane jest przyjrzeć się hipologii i jeździectwu. Dla studentów anglojęzycznych również przygotowane zostały dwa kierunki na studiach pierwszego stopnia.  

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Hospicjum perinatalne w Zielonej Górze – wbita została już pierwsza łopata (zielonagora.naszemiasto.pl)

Bramy Portu Wojennego w Gdyni otwarte dla zwiedzających! (dziennikbaltycki.pl)