w

Hospicjum perinatalne w Zielonej Górze – wbita została już pierwsza łopata (zielonagora.naszemiasto.pl)

W Zielonej Górze powstanie jedno z długo wyczekiwanych przez mieszkańców miejsc dla rodzin z potrzebami. Na hospicjum perinatalne fundusze zbierało całe miasto. Oddolna inicjatywa wynikająca z głębokiej potrzeby mieszkańców ma w końcu zostać zrealizowana. Czym jest hospicjum perinatalne oraz kto może tam uzyskać pomoc? Jak udało się sfinansować budowę, oraz na co jeszcze zbierane będą pieniądze?

Hospicjum samo w sobie kojarzy się z miejscem ostatniej drogi dla ludzi śmiertelnie chorych lub w bardzo podeszłym wieku. Przebywające tam osoby otrzymują pomoc niezbędną do zachowania godnego odejścia z tego świata. Czym jest zatem hospicjum perinatalne? Otóż jest to miejsce, gdzie przebywać mają rodzice, spodziewający się dziecka z wadą letalną. Takie rodziny potrzebują szczególnej opieki psychologicznej, położniczej i ginekologicznej. Duże obciążenie związane ze świadomością nieuchronnej śmierci swojego jeszcze nienarodzonego dziecka, może mieć wiele dotkliwych konsekwencji dla całej rodziny. Ośrodek ma wspomóc te rodziny w tak trudnym okresie ich życia. Jak mówią same inicjatorki przedsięwzięcia, jest to inicjatywa od mam dla mam.

Jak finansowane ma być hospicjum perinatalne w Zielonej Górze?

Fundusze potrzebne na postawienie takiej placówki, zostały zebrane wyłącznie w drodze charytatywnej zbiórki. Nie tylko osoby fizyczne, ale również przedsiębiorstwa, czy inni sponsorzy dołożyli niezbędną „cegłę” do budowy tego miejsca. Sam prezydent miasta zdeklarował się, że miasto dołoży ze swojego budżetu milion złotych, pod warunkiem że najpierw uda się im zebrać pierwszy milion samodzielnie. Zebrane fundusze pozwolą na postawienie budynku w stanie surowym. Na wykończenie i zapewnienie niezbędnej aparatury, wciąż zbierane są pieniądze.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Końcowy raport Instytutu Ochrony Środowiska ws zanieczyszczenia Odry (gs24.pl)

Tłumy w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie (kurierlubelski.pl)