w

Teatr Polski zalany przez ulewne deszcze. Koszty naprawy pokryje wykonawca (gs24.pl)

Teatr Polski, którego budowa kosztowała 200 mln zł, został zalany podczas lipcowych ulewnych deszczy. Wyjaśnienia przesłane przez urząd marszałkowski do radnych wskazują, że uszkodzenia były poważniejsze, niż pierwotnie zakładano. Maciej Kopeć, radny PiS, nalega na przeprowadzenie osobistej inspekcji miejsca, aby zobaczyć, co się dokładnie stało.

Według pisma urzędu marszałkowskiego do radnego Cezarego Urbana, zalanie najniższego piętra nowego teatru było wynikiem nadzwyczajnych opadów deszczu, które pojawiły się 29 lipca. W wyniku intensywnych ulew usterce uległa przepompownia wody deszczowej, która miała odprowadzać wodę z przepływu liniowego wzdłuż szklanej fasady przy ulicy Kapitańskiej. To właśnie tą drogą woda dostała się do budynku. Wykonawca naprawił usterkę w ramach gwarancji.

Należy zaznaczyć, że firma Budimex, generalny wykonawca, bagatelizuje problem. Maciej Wrzosek, rzecznik Budimexu, stwierdził, że przecieki nie są wadą wykonawczą, lecz normalnym zjawiskiem występującym we wczesnej fazie eksploatacji budynku, które są usuwane zgodnie z procedurą.

Radni z partii Prawa i Sprawiedliwości mają inne zdanie. Przez ostatni miesiąc bezskutecznie domagali się wyjaśnień. Maciej Kopeć stwierdził: „Po ujawnieniu tego problemu przez Głos Szczeciński, poprosiliśmy o informacje i wizytę w Teatrze. Teraz dostrzegamy, że sprawa nie była błaha, a urząd niepotrzebnie zatajał fakty. Awarie się zdarzają, ale w takim przypadku nie powinno się ich ukrywać, lecz zwołać konferencję prasową, udzielić wyjaśnień i przedstawić plan dalszych działań.”

Urząd Marszałkowski twierdzi, że szkody spowodowane zalaniem budynku nie obciążą teatru, ponieważ instytucja jest ubezpieczona. Według informacji ujawnionych przez urząd, zalanie budynku nastąpiło tuż przed oficjalnym rozpoczęciem nowego sezonu teatralnego w odrestaurowanej siedzibie. Przebudowa trwała 3 lata i kosztowała niemal 200 mln zł.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Poznańscy radni planują stworzenie grzebowiska dla zwierząt w pobliżu cmentarza na Miłostowie (gloswielkopolski.pl)

Montaż tężni solankowej w Parku Tysiąclecia powoli dobiega końca (zielonagora.naszemiasto.pl)