w

Poznańscy radni planują stworzenie grzebowiska dla zwierząt w pobliżu cmentarza na Miłostowie (gloswielkopolski.pl)

W Poznaniu radni planują stworzenie grzebowiska dla zwierząt w pobliżu cmentarza na Miłostowie. Pomysł na taki teren analizowany był już ponad 20 lat temu, ale teraz ma powstać w nieco zmienionej koncepcji, jako komercyjne grzebowisko dla zwierząt prowadzone przez operatora zewnętrznego. Osoba na to stanowisko zostanie wyłoniona przez miasto w konkursie.

Planowane grzebowisko ma powstać na terenie zadrzewionym przy ul. Wrzesińskiej. Wcześniej grzebanie zwierząt było zadaniem gminy, ale obecnie przyjęło charakter komercyjny. Radni podkreślają znaczenie starannego planowania, uwzględniającego takie aspekty jak nazwa firmy, koszty początkowe i bieżące, rynek docelowy oraz ceny usług. Rozważane jest także dodanie krematorium, w celu zwiększenia zysku.

Aktualnie opracowywany jest plan miejscowy, a grzebowisko ma być prowadzone przez operatora zewnętrznego, wybranego w konkursie. Projekt zakłada, że grzebowisko będzie miało charakter komercyjny. Obiekt będzie się mieścić w pobliżu cmentarza komunalnego na Miłostowie.

Na grzebowisku – za odpowiednią opłatą – będzie można pogrzebać prochy zwierząt domowych. Teren, na którym ma powstać grzebowisko, jest zadrzewiony i w takim stanie zostanie zachowany. Nie będzie można dokonywać wycinki drzew. Zamiast tego, administrator grzebowiska będzie mógł wykorzystywać schron piechoty z XIX wieku do celów administracyjnych i technicznych.

Projekt powstania grzebowiska pozytywnie zaopiniowało 10 radnych, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Temat został omówiony na posiedzeniu Komisji Polityki Przestrzennej i Rewitalizacji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

10 komentarzy

Sąd administracyjny w Warszawie wstrzymuje postępowanie w sprawie kopalni Turów (gazetawroclawska.pl)

Teatr Polski zalany przez ulewne deszcze. Koszty naprawy pokryje wykonawca (gs24.pl)