w

Tatrzański Park Narodowy otwiera szlak dla osób na wózkach inwalidzkich w Dolinie Strążyskiej (zakopane.naszemiasto.pl)

Rozpoczął się remont nawierzchni szlaku w Dolinie Strążyskiej, mający na celu ułatwienie dostępu dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz rodzin z dziećmi. Prace obejmują wymianę wodospustów i poprawę nawierzchni szlaku.

Tatrzański Park Narodowy planuje otworzyć Tatry dla osób z różnymi niepełnosprawnościami poprzez dostosowanie szlaku w Dolinie Strążyskiej. Prace polegać będą na usprawnieniu przejazdu dla osób na wózkach inwalidzkich oraz rodzin z dziećmi w wózkach. Prace będą prowadzone ręcznie po godzinie 10, natomiast w godzinach porannych korzystać będą z koparki.

Inwestycja ta jest częścią projektu “Obszar chroniony – obszar dostępny”. Otrzymał ona dotacje ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. TPN otrzymał 520 tys. zł na realizację programu, z czego większość zostanie przeznaczona na rozbudowę oferty warsztatów i zajęć edukacyjnych dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Pozostałe środki będą m.in. przeznaczone na remont szlaku w Dolinie Strążyskiej.

Elektryczne przystawki do wózków inwalidzkich

W ramach wsparcia TPN zakupił elektryczne przystawki do wózków inwalidzkich, które będą wypożyczane osobom niepełnosprawnym. Przystawki umożliwią samodzielne poruszanie się po szlaku, eliminując konieczność użycia siły fizycznej. Koszt jednej przystawki to około 9 tys. zł.

TPN zakupił również specjalny wózek Joëlette, przeznaczony dla osób z porażeniem czterokończynowym. Wózek ten jest przystosowany do poruszania się w trudnych górskich warunkach i będzie wypożyczany przez park narodowy. Przeprowadzono już udane testy wózka Joëlette w Dolinie Małej Łąki przy współpracy z Szerpowiami Nadziei i Fundacją im. Adama Worwy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Węzeł Karwiny w Gdyni: Inwestycja opóźniona, dotacje zagrożone (dziennikbaltycki.pl)

Wizyta ministra Ziobro w Katowicach: Wspólna strategia dla polskiego sektora energetycznego (dziennikzachodni.pl)