w

Wizyta ministra Ziobro w Katowicach: Wspólna strategia dla polskiego sektora energetycznego (dziennikzachodni.pl)

Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro podczas spotkania z przedstawicielami Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ Solidarność w Katowicach wyraził obawy co do wprowadzenia pakietu energetyczno-klimatycznego narzucanego przez Unię Europejską.

Minister argumentował, że takie działania spowodowałyby wzrost cen energii, inflacji oraz kosztów życia dla Polaków. Jego zdaniem polski węgiel jest kluczowym czynnikiem zapewnienia taniej energii i suwerenności energetycznej dla kraju.

Minister Ziobro podkreślił spójność stanowiska, że konieczne jest stać na straży polskich interesów w celu zachowania konkurencyjności przemysłu górniczego i uniknięcia przepłacania za energię. Zarzucił Brukseli dążenie do doraźnych politycznych korzyści kosztem bezpieczeństwa energetycznego państw członkowskich UE. Rząd polski musi zdecydowanie bronić górnictwa jako strategicznej gałęzi przemysłu. Bezpieczeństwo energetyczne kraju jest kluczowe, aby uniknąć przerw w dostawach prądu w sezonie jesienno-zimowym.

Obecność na spotkaniu ministra Michała Wójcika

Minister Michał Wójcik podkreślił, że spotkanie z przedstawicielami kopalń ma na celu wypracowanie wspólnej strategii rozwoju polskiego górnictwa, które jest kluczowym sektorem przemysłowym regionu śląskiego. Zasoby węgla kamiennego i brunatnego w Polsce są ogromne, dlatego ważne jest, aby kraj był niezależny energetycznie poprzez wykorzystanie polskiego węgla. W jego opinii, inwestycje w górnictwo wzmocnią pozycję Polski na arenie międzynarodowej i przyczynią się do obniżenia cen energii dla obywateli.

Minister wyraził niezadowolenie z ideologicznej polityki energetyczno-klimatycznej UE, która zagraża polskiemu bezpieczeństwu. Transformacja energetyczna powinna uwzględniać interesy obywateli i ochronę społeczności górniczej, która jest wzorem pracowitości i oddania narodowym interesom.

Wizyta ministra Ziobro w Katowicach była kolejnym spotkaniem z przedstawicielami branży górniczej. Wcześniej odbył on spotkania z górnikami z różnych kopalń, w tym z Bełchatowa, Jastrzębia-Zdroju i Turów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Tatrzański Park Narodowy otwiera szlak dla osób na wózkach inwalidzkich w Dolinie Strążyskiej (zakopane.naszemiasto.pl)

Nocna tragedia w Krakowie. Dachowanie osobówki i cztery ofiary śmiertelne (gazetakrakowska.pl)