Zdaniem ratowników medycznych w powiecie tatrzańskim do dyspozycji jest bardzo ograniczona liczba ambulansów. W związku z tym zespół ratownictwa medycznego apeluje, aby mieszkańcy byli zawsze gotowi do niesienia pomocy, ponieważ ich zaangażowanie i odwaga mogą być decydujące w uratowaniu czyjegoś życia.Ratownictwo Medyczne w Szpitalu Powiatowym w Zakopanem postanowiło rozpocząć akcję edukacyjną w ramach przygotowań do wyzwań, jakie pojawiają się podczas sezonu zimowego. Paweł Mickowski, koordynator tego obszaru, zaznacza, że w powiecie są tylko trzy karetki pogotowia, dlatego pomoc mieszkańców w ratowaniu życia jest bardzo istotna.Ponadto, Mickowski dodaje, że najgorszym stanem u osoby poszkodowanej jest nagłe zatrzymanie krążenia. W związku z tym warto nabyć odpowiednią wiedzę i praktykę, aby zapewnić należytą pomoc podczas incydentu.Jak zaznacza Mickowski, rocznie notuje się około 150 przypadków nagłego zatrzymania krążenia w powiecie tatrzańskim, który dysponuje tylko trzema zespołami ratownictwa medycznego. Co więcej, oprócz trzech karetek, pracę ratownikom utrudniają również warunki terenowe, warunki atmosferyczne i wzmożony ruch turystyczny.W nagłych zdarzeniach każda minuta ma kluczowe znaczenie. W związku z tym ratownicy przygotowali film instruktażowy o udzielaniu pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.
w

Tatrzańscy ratownicy uczą mieszkańców pierwszej pomocy, bo w powiecie są tylko trzy karetki (24tp.pl)

Zdaniem ratowników medycznych w powiecie tatrzańskim do dyspozycji jest bardzo ograniczona liczba ambulansów. W związku z tym zespół ratownictwa medycznego apeluje, aby mieszkańcy byli zawsze gotowi do niesienia pomocy, ponieważ ich zaangażowanie i odwaga mogą być decydujące w uratowaniu czyjegoś życia.

Ratownictwo Medyczne w Szpitalu Powiatowym w Zakopanem postanowiło rozpocząć akcję edukacyjną w ramach przygotowań do wyzwań, jakie pojawiają się podczas sezonu zimowego. Paweł Mickowski, koordynator tego obszaru, zaznacza, że w powiecie są tylko trzy karetki pogotowia, dlatego pomoc mieszkańców w ratowaniu życia jest bardzo istotna.

Ponadto, Mickowski dodaje, że najgorszym stanem u osoby poszkodowanej jest nagłe zatrzymanie krążenia. W związku z tym warto nabyć odpowiednią wiedzę i praktykę, aby zapewnić należytą pomoc podczas incydentu.

Jak zaznacza Mickowski, rocznie notuje się około 150 przypadków nagłego zatrzymania krążenia w powiecie tatrzańskim, który dysponuje tylko trzema zespołami ratownictwa medycznego. Co więcej, oprócz trzech karetek, pracę ratownikom utrudniają również warunki terenowe, warunki atmosferyczne i wzmożony ruch turystyczny.

W nagłych zdarzeniach każda minuta ma kluczowe znaczenie. W związku z tym ratownicy przygotowali film instruktażowy o udzielaniu pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Prokurator zaangażuje eksperta ws. zderzenia dwóch pociągów, do którego doszło w październiku w Gdyni (dziennikbaltycki.pl)

Do akcji „Kupuj Lokalnie – wspieraj realnie” dołączyło ponad 50 katowickich firm (www.portal.katowice.pl)