w

Do akcji „Kupuj Lokalnie – wspieraj realnie” dołączyło ponad 50 katowickich firm (www.portal.katowice.pl)

W Katowicach 52 firmy dołączyły do akcji „Kupuj Lokalnie – wspieraj realnie”. Akcja ta nie tylko promuje lokalne produkty i usługi, ale wyraża też solidarność sąsiedzką oraz rzeczywiste wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Różnorodność zgłoszonych firm jest imponująca. Są wśród nich jubilerzy, zakłady tapicerskie, lokale gastronomiczne, sklepy ze zdrową żywnością, sklepy z artykułami szkolnymi, antykwariaty, sklepy zoologiczne, salony groomerskie, kwiaciarnie, sklepy z rękodziełem artystycznym, cukiernie, piekarnie itd.

Inicjatorem tej akcji jest miejski radny Łukasz Borkowski, który wskazuje na znaczenie wspierania lokalnych sklepów. Jego zdaniem te przedsiębiorstwa wpływają na rozwój miasta poprzez płacenie podatków, a także oferują wysoką jakość usług wykonywanych z pasją i zaangażowaniem.

Zgłoszenia do wzięcia udziału w tej akcji zbierano w okresie 27.10-10.11. Pierwsze materiały wideo promujące lokalnych przedsiębiorców są już gotowe i będą publikowane w miejskich mediach społecznościowych. Każdy zgłoszony biznes otrzymał też specjalną naklejkę do oznaczenia swojego lokalu. Wszystkie informacje dostępne są na stronie Urzędu Miasta Katowice.

Przedświąteczny okres jest doskonałym czasem na kolejny etap kampanii i promocję lokalnych sprzedawców w miejskich mediach. Akcja ma być tylko chwilowym impulsem do zakupów, ale także ma zmienić nawyki konsumenckie na korzyść lokalnych przedsiębiorstw. A to z kolei przyczyni się do rozwoju społeczności.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Tatrzańscy ratownicy uczą mieszkańców pierwszej pomocy, bo w powiecie są tylko trzy karetki (24tp.pl)

Sąd wydał wyrok w sprawie Jerzego Stuhra. Aktor potrącił motocyklistę w Krakowie (www.rmf24.pl)