w

Tajemnice opuszczonej słodowni przy ulicy Misjonarskiej (kurierlubelski.pl)

Dawna słodownia przy ulicy Misjonarskiej, jest ogromnym budynkiem popadającym w ruinę. Jego monumentalny charakter sprawia, że nie tylko wydaje się tajemniczy, ale również niepotrzebnie zapomniany. Obecnie pod sklep wynajmowane jest jedno skrzydło budynku. Niestety cała reszta stoi opustoszała i zapomniana już od wielu lat. Czemu budynek z takim potencjałem stoi wciąż niewykorzystany?

Potężny budynek w XIX wieku służył jako słodownia należąca do piwnego imperium rodziny Vetterów. Następnie moloch z czerwonej cegły stracił swoją funkcję. W XX wieku zaadaptowano go do pełnienia funkcji wytwórni papierosów, niestety nie trwało to długo, gdyż firma nie przetrwała kryzysu gospodarczego przypadającego na lata 20. Od tamtego czasu budynek stoi i niszczeje. Choć przewijało się wiele pomysłów na zagospodarowanie wnętrza, niestety na drodze stoją przepisy prawne. Jak się okazuje dokumentacja budynku jest niepełna oraz występuje w niej problem z określeniem właściciela. Prawo do własności budynku jest niejasne i niestety uniemożliwia jego sprzedaż, czy przejęcie.

Czy tajemniczy gigant jest wart obejrzenia?

Niszczejący budynek jest w istocie piękną niewykorzystaną przestrzenią. Wysokie sklepienie, czerwona cegła przetykana metalowymi elementami, utrzymuje wnętrze w stylu industrialnych amerykańskich fabryk. Ogromne elementy będące pozostałością po prowadzonej w budynku działalności, są wyjątkowo oryginalną ozdobą tego miejsca, którą można wykorzystać przy odnowie. Choć budynkowi brak remontu, instalacji oraz wielu innych rzeczy, to nie można odmówić mu duszy i wewnętrznego uroku.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Jarmark Wielkanocny czas zacząć! (gazetakrakowska.pl)

Dziki opanowały gdańską Orunię! (dziennikbaltycki.pl)