w

Jarmark Wielkanocny czas zacząć! (gazetakrakowska.pl)

Jak co roku, tak i w tym roku na Rynku Głównym w Krakowie można odwiedzić okazały jarmark wielkanocny. Na miejscu można nabyć najróżniejsze rękodzieła, przysmaki i wiele innych perełek. W tym roku na rynku stanęło aż 82 kioski, dzięki czemu, na tegoroczny spacer po Jarmarku Świątecznym należy zarezerwować więcej czasu. Co można zakupić na tegorocznym jarmarku? Jak długo będzie on trwał?

Wkraczając na Rynek Główny w Krakowie, trzeba wiedzieć, że na miejscu można spotkać wiele różności wartych zakupu. Jednym z najchętniej nabywanych rzeczy, są rękodzieła ludowe. Miejscowi, jak i turyści chętnie wybierają się po ręcznie haftowane serwetki, szydełkowe chusty, czy plecione palmy na Niedzielę Palmową. Nie zabraknie również porcelany, figurek, czy zapachowych świec. Wszystko z motywami ludowymi lub świątecznymi. Świetnie odnajdą się ludzie poszukujący wiosennych dekoracji do domu, takich jak wianek na ścianę, czy mała dekoracja na stół świąteczny.

Dla kobiet ceniących sobie wyroby własnoręczne, gorąco polecane są stragany z ręcznie wykonaną biżuterią, pięknie haftowane okrycia ciała, czy ozdoby we włosach. Na swój stół, żeby zmniejszyć sobie ilość pracy, polecane są świeże wypiekane bochny chleba, ser, babki wielkanocne i moc kolorowych ręcznie malowanych pisanek. Nie zabraknie również swojskich wędlin czy przetworów.

Kolorowy i pachnący Jarmark ma trwać do 10 kwietnia. Codziennie rano otwierane są stragany, które zamykają się dopiero późnym wieczorem. Mile widziani są zarówno tubylcy, jak i turyści zachęceni kolorami i zapachem.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Złodziej paliwa poszukiwany! (katowice.naszemiasto.pl)

Tajemnice opuszczonej słodowni przy ulicy Misjonarskiej (kurierlubelski.pl)