w

Katowice instalują dodatkowe fotopułapki, aby ograniczyć notoryczne zaśmiecanie (www.portal.katowice.pl)

Władze Katowic wprowadzają nowe działania, które mają ograniczyć nielegalne zaśmiecanie. Nowa inicjatywa obejmuje dziewięć dodatkowych fotopułapek. Prowadzone są również konsultacje z Radami Dzielnic w celu właściwego rozmieszczenia tych gadżetów.

Roczny przyrost odpadów komunalnych w Katowicach jest alarmujący. W 2022 roku zebrano ponad 130 tys. ton odpadów, z czego prawie 83 tys. ton stanowiły odpady komunalne. Mieszkańcy i przedsiębiorcy pokrywają koszty utylizacji, jednak zdarzają się przypadki, że śmieci są porzucane, aby uniknąć opłat.

Straż Miejska w Katowicach dysponuje już teraz 17 fotopułapkami. Urządzenia te będą służyć do identyfikowania osób, które nielegalnie pozbywają się odpadów. Ich montaż zaplanowano we współpracy z Radami Dzielnicy, szczegółowo wyznaczając obszary do monitorowania.

Przedstawiciele Rady Dzielnicy nr 7 Załęże, angażując się w utrzymanie porządku, widzą w fotopułapkach szansę na znaczną redukcję porzucania śmieci.

Od 2019 r. strażnicy miejscy montowali fotopułapki rotacyjnie, głównie w miejscach porzucania śmieci oraz w obszarach dotkniętych dewastacją mienia publicznego. Jak dotąd ich działania objęły już 70 lokalizacji, gdzie przeprowadzono około 900 kontroli. W sumie ukarano 61 osób. Każda z nich otrzymała mandat za zanieczyszczanie przestrzeni miejskiej lub terenów zalesionych.

Ponadto, dzięki fotopułapkom Straż Miejska w Katowicach wykryła też inne sytuacje. Na przykład, zatrzymano kierowcę, który wymieniał tablice rejestracyjne w mercedesie. Z kolei innym razem zarejestrowano osobę podejrzaną o dewastację ławek w Dolinie Trzech Stawów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

76-latek spędził trzy dni w Tatrach Słowackich. Nabawił się hipotermii, odmrożeń i zaburzeń świadomości (zakopane.naszemiasto.pl)

Szykuje się nowa kurator oświaty w Małopolsce. Barbarę Nowak (PiS) ma zastąpić Katarzyna Mitka (PSL) (gazetakrakowska.pl)