w

Szpital w Zakopanem ograniczył odwiedziny pacjentów. Powodem rosnąca liczba zakażeń COVID-19 (zakopane.naszemiasto.pl)

Szpital Powiatowy im. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem wprowadza restrykcje dotyczące odwiedzin pacjentów. Powód? Wzrost przypadków zakażeń COVID-19 i grypy. Lekarz Jerzy Toczek zaznacza, że osoby, które nie czują się dobrze, powinny zrezygnować z odwiedzin szpitalnych.

Jak poinformował zarząd szpitala, nowe regulacje pozwalają tylko na odwiedziny dwóch osób na jednego pacjenta. Natomiast maksymalny czas odwiedzin nie może przekroczyć 15 minut na osobę.

Jak wyjaśnia dr Jerzy Toczek, zastosowane środki są reakcją na wzrost zakażeń COVID-19 i innych infekcji grypopodobnych. Ograniczenia w przyjęciach mają na celu zminimalizowanie ryzyka szerzenia się wirusów przez odwiedzających.

Lekarz zauważa, że zarejestrowano już wielu zakażonych pacjentów, a ich liczba w dalszym ciągu wzrasta. Większość pacjentów zakażonych leczona jest ambulatoryjnie, a osoby przebywające w domu obowiązuje siedmiodniowy okres rekonwalescencji. Zdaniem dr Toczka stan pacjentów poprawia się dzięki odpoczynkowi, podawanym lekom oraz regularnej kontroli stanu zdrowia.

Szpital Powiatowy im. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem apeluje również o zasłanianie ust i nosa maseczkami podczas odwiedzin na salach szpitalnych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

CBŚP aresztowało sześciu Holendrów. Chcieli ukraść 150 kg kokainy z terminala kontenerowego w Gdyni (www.trojmiasto.pl)

Policja odnalazła ciało 22-letniej mieszkanki Katowic. Kobieta zaginęła dzień wcześniej (dziennikzachodni.pl)