w

Szpital na szczecińskich Pomorzanach wzbogaci się o nowoczesne laboratorium diagnostyczne (gs24.pl)

Za kilka miesięcy na terenie szpitala na Pomorzanach, w budynku “M” (gdzie wcześniej funkcjonował Szpital Tymczasowy w czasie pandemii COVID-19), otworzy się nowoczesne laboratorium diagnostyczne, będące najnowocześniejszym w regionie. Dyrektor SPSK2 podpisał umowę na przebudowę budynku za 23 mln zł.

Szpital rozpoczął kolejny etap inwestycji, podpisując umowę na przebudowę III i IV piętra budynku “M”. Za pięć miesięcy na tych kondygnacjach działać będą Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej oraz Pracownia Serologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi. Ośrodek Dializ SPSK-2 już wcześniej wprowadził się na parter. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Budowlane CIROKO, z którym podpisano umowę.

Dyrektor Marcin Sygut zapewnia, że plac budowy zostanie natychmiast przekazany wykonawcy. Obecnie na obu remontowanych piętrach nie ma nic, ale planuje się, że już od 1 stycznia 2024 r. laboratorium będzie gotowe do działania. Kierownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej, Michał Sławiński, wyraża nadzieję, że najnowocześniejszy sprzęt pozwoli na wykonywanie zarówno badań podstawowych, jak i bardziej skomplikowanych, np. immunologicznych.

Nowoczesne laboratorium z pełnym zakresem badań

Nowe laboratorium zastąpi trzy jednostki diagnostyczne działające obecnie w szpitalu. Wyposażone w najnowszy sprzęt, będzie oferować pełen zakres badań, a wyniki będą wysyłane elektronicznie, co przyspieszy proces wydawania wyników pacjentom.

Kierownik Michał Sławiński podkreśla, że nowe laboratorium będzie największe i najnowocześniejsze w tej części kraju, umożliwiając wykonanie każdego rodzaju badania. Szpitalne zakłady diagnostyczne wykonują rocznie 120 tys. badań, a wyniki ich badań mają kluczowe znaczenie dla 2/3 decyzji klinicznych.

Co istotne, do laboratorium będzie można bezpośrednio wejść z ulicy Szpitalnej, bez konieczności przechodzenia przez teren szpitala. Część środków na inwestycję (12 mln zł) pochodzi od wiceministra zdrowia Piotra Brombera,

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Z powodu prac nad ścieżką rowerową wycięto ponad tysiąc drzew. Poseł Jakub Rudnicki jest oburzony tą decyzją (gloswielkopolski.pl)

W pobliżu Gubina funkcjonariusze SG zatrzymali Białorusinów przewożących nielegalnych migrantów (zielonagora.naszemiasto.pl)