w

Z powodu prac nad ścieżką rowerową wycięto ponad tysiąc drzew. Poseł Jakub Rudnicki jest oburzony tą decyzją (gloswielkopolski.pl)

Od niedawna trwają prace związane z budową drogi rowerowej i kanału technologicznego, które mają miejsce na odcinku między Pniewami a Bolewicami. Co więcej, w Pniewach planowane jest wydłużenie pasa ruchu w prawo przed skrzyżowaniem DK92 z DK24, wraz z odcinkiem ścieżki rowerowej przy ul. Lwoweckiej, na obszarze skrzyżowania z DW187.

W czerwcu zawiadomiono o podpisaniu umowy na budowę drogi rowerowej wzdłuż DK92 między Pniewami a Bolewicami. Trwają intensywne prace na odcinku 15 kilometrów, obejmujące również kanał technologiczny. Projekt przewiduje także rozbudowę pasa ruchu w Pniewach przed skrzyżowaniem DK92 z DK24, w tym część ścieżki rowerowej przy ul. Lwoweckiej w obszarze tego skrzyżowania.

GDDKiA wycięło ponad tysiąc starych drzew

Planowana inwestycja ma zostać ukończona do lutego przyszłego roku, a jej koszt wyniesie prawie 22 mln zł. Podczas prac usuwane były drzewa, co zostało skrytykowane przez posła Jakuba Rudnickiego, który zauważył, że ponad tysiąc starych drzew zostało wyciętych na potrzeby prac przy projekcie.

Poseł Jakub Rudnicki wyraził swoje zaniepokojenie, nazywając to “masakrą”. Jego zdaniem inwestycję ścieżki rowerowej można było zaplanować i zrealizować w sposób, który zachowałby istniejące drzewa. Pomimo tych obaw GDDKiA twierdzi, że cały projekt jest zgodny z niezbędnymi pozwoleniami i jest realizowany z korzyścią dla mieszkańców.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

2 komentarze

Na zalesionym terenie w Wielkopolsce znaleziono dziwny balon. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie (gazetawroclawska.pl)

Szpital na szczecińskich Pomorzanach wzbogaci się o nowoczesne laboratorium diagnostyczne (gs24.pl)