w

Szczecińska firma mPower stworzyła pierwszą na świecie łódź rekreacyjną napędzaną wodorem (gs24.pl)

W Szczecinie stworzono pierwszą łódź rekreacyjną napędzaną wodorem. Do produkcji tej unikalnej jednostki zostały wykorzystane innowacyjne rozwiązania i ekologiczne kompozyty. Należy zaznaczyć, że jest to pierwsza na świecie motorowa łódź z silnikiem wodorowo-elektrycznym. Łódka o nazwie CICHA MOC zostanie ochrzczona podczas Żagli 2023, w dniu 19 sierpnia.

Nazwana CICHĄ MOCĄ, ta nowa łódź wodorowa zadebiutuje 19 sierpnia na Żaglach 2023. Łódź jest w stanie pomieścić 5-6 osób, prezentując nowoczesny design oparty na ekologicznych kompozytach i innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych. Napęd stanowi tutaj silnik wodorowo-elektryczny, którego opracowanie należy do szczecińskiej firmy mPower.

Projekt CICHEJ MOCY to unikat na skalę światową. Jest to pierwsza rekreacyjna łódź motorowa o długości sześciu metrów, z napędem wodorowym. Realizacja tego wyjątkowego projektu była możliwa dzięki partnerstwu prezydenta Szczecina z firmą mPower. Ponadto, cały projekt powstał z dbałością o standardy ekologiczne. Jak twierdzi prezes CS Kompozyty, Bohdan Kryk, kompozyty, żywice i kleje użyte przy budowie są ekologiczne i funkcjonalne.

Firma mPower ze Szczecina odpowiada za techniczną koncepcję i silnik łodzi. Natomiast wodór, jako alternatywa dla paliw kopalnych, znalazł w tej technologii swoje zastosowanie. Silniki wodorowo-elektryczne w jednostce CICHEJ MOCY są nowoczesne, innowacyjne i zbliżone architekturą do tych w pojazdach elektrycznych. Butle z wodorem stanowią zasób energii, a projekt jest zaawansowanym technologicznie systemem – tłumaczy Marcin Hołub, prezes mPower.

Prezes zarządu CSL oraz ambasadorka Szczecina, Laura Hołowacz, będzie Matką Chrzestną CICHEJ MOCY. Zaznacza, że jej zaangażowanie wynika z miłości do ekologii oraz wody, która od zawsze jest jej pasją. Dzięki tej łodzi Hołowacz pragnie zwiększyć świadomość ekologiczną i promować wykorzystywanie technologii wodorowej, żeby ochronić środowisko.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

2 komentarze

Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali kierowcę, który „zamrugał” światłami w nieoznakowany radiowóz (gazetalubuska.pl)

Święto Wojska Polskiego w Poznaniu! Ekspozycje sprzętu i opowieści żołnierzy to tylko część atrakcji (gloswielkopolski.pl)