w

Szczecińscy celnicy przejęli paczkę zawierającą kapsułki z krwią krokodyla syjamskiego (gs24.pl)

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa przechwyciła nietypową przesyłkę, którą namierzyli celnicy Służby Celno-Skarbowej w Oddziale Celnym przy Poczcie Polskiej w Szczecinie. Tajemnicza paczka zwierała kapsułki z krwią krokodyla zagrożonego wyginięciem.

Przesyłka została nadana w Tajlandii, gdzie zaadresowano ją do mieszkańca Koszalina. W środku znajdowało się 80 kapsułek. Urządzenie RTG pozwoliło funkcjonariuszom na wykrycie nielegalnego towaru, pomimo że opis paczki wskazywał na tanie tabletki SFF w cenie ok. 35 zł.

Jak podaje Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie, koordynatorka ds. CITES potwierdziła obecność preparatu zawierającego suszoną krew krokodyla syjamskiego (Crocodylus siamensis). Jest to gatunek objęty ścisłą ochroną. Aktualnie sprawę przejął Dział Dochodzeniowo-Śledczy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Produkty z krwi gadów cieszą się popularnością w Tajlandii i innych krajach Dalekiego Wschodu, ponieważ promowane są jako suplementy wspomagające leczenie raka. Niemniej jednak przewóz przez granicę żywych okazów zwierząt, które zagrożone są wyginięciem, a także wyrobów z tych gatunków (bez odpowiednich pozwoleń) jest uważane za przestępstwo. Grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, a także wysoka grzywna.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Produkcja czołgów w Poznaniu? Polska Grupa Zbrojeniowa przejmuje spółkę H. Cegielski – Poznań (gloswielkopolski.pl)

Marszałek Elżbieta Polak złożyła pozew w trybie wyborczym przeciwko związkowcom z Solidarności (gazetalubuska.pl)