w

Szczecin wprowadza zmiany w płatnym parkowaniu na Starym Mieście (gs24.pl)

W Szczecinie z dniem 1 września Strefa Zamieszkania Stare Miasto zostanie zastąpiona przez dwa Płatne Parkingi Niestrzeżone. Jest to rozwiązanie, które wprowadzi pewne zmiany dla kierowców.

Pierwszy z płatnych parkingów, jakim jest Plac Orła Białego, obejmie ulice Staromłyńską i Koński Kierat, z opłatą wynoszącą 2,50 zł za każde rozpoczęte 15 minut.

Drugi z płatnych parkingów, jakim jest Dolny Taras, obejmie ulice Wielka Odrzańska, Sienna, Rynek Sienny, Osiek, Rynek Nowy, Mała Odrzańska, Opłotki, Kurza Stopka, Targ Rybny, Środowa i Kłodna, z opłatą 1,50 zł za każde rozpoczęte 15 minut.

Opłaty obowiązują w godzinach od 8:00 do 22:00 przez cały tydzień.

Zadaniem wprowadzonej zmiany jest uproszczenie płatnego parkowania. Jednak warto zaznaczyć, że obecnie istnieją już cztery tańsze PPN-y, które aktywne są tylko od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00. Należą do nich: Trasa Zamkowa, Szymanowskiego, Ogińskiego i Czarnieckiego. W związku z tym kierowcy powinni uważać, gdzie parkują swój pojazd, aby nie narazić się na karę za brak biletu lub zbyt krótki czas postoju.

Anna Szotkowska, zastępca prezydenta Szczecina, tłumaczy, że te zmiany mają na celu uproszczenie struktury systemu parkowania w mieście, unifikację zasad i wprowadzenie jasnych wytycznych dotyczących opłat i parkowania pojazdów.

Po wdrożeniu tych zmian w Szczecinie będą działać dwie strefy płatnego parkowania: Strefa Płatnego Parkowania i Płatne Parkingi Niestrzeżone.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Nowa odsłona zabytkowego dworca w Pobiedziskach! Bibliostacja – nowoczesny dworzec i biblioteka publiczna (gloswielkopolski.pl)

Prawo i Sprawiedliwość ogłasza lidera: Marek Ast otwiera listę do Sejmu w okręgu lubuskim (zielonagora.naszemiasto.pl)