w

Prawo i Sprawiedliwość ogłasza lidera: Marek Ast otwiera listę do Sejmu w okręgu lubuskim (zielonagora.naszemiasto.pl)

Marek Ast to polityk o bogatym doświadczeniu parlamentarnym i samorządowym, który otwiera listę Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu w lubuskim okręgu wyborczym. Jest to potwierdzenie jego przywództwa oraz znaczących zasług dla Polski, zarówno dla regionu, jak i platformy PiS.

Podczas konferencji prasowej w Warszawie prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił, że Marek Ast będzie głównym kandydatem w lubuskim okręgu wyborczym. Prezes Kaczyński przedstawił również liderów listy w innych okręgach wyborczych, podkreślając trudność wyboru ze względu na liczność kandydatów.

Decyzja o wyborze Marka Asta na czoło listy w Lubuskiem nie zaskoczyła lokalnych polityków PiS. Uważają go za niekwestionowanego lidera, który może przyczynić się do osiągnięcia doskonałego wyniku wyborczego w regionie. Poseł Elżbieta Płonka zaznaczyła, że Ast to doświadczony polityk, cieszący się uznaniem kolegów i koleżanek z parlamentu oraz samorządu. Jego pozycja jest mile widziana, a współpraca z nim jest owocna i profesjonalna.

Marek Ast (65 lat), lider listy Zjednoczonej Prawicy w Lubuskiem, jest radcą prawnym od 1990 roku, a posłem od 2006. Pełnił również funkcję wojewody lubuskiego. Posiada znaczne doświadczenie samorządowe, włączając w to 14-letnią kadencję jako burmistrz Szlichtyngowej. Natomiast jako członek PiS od samego początku istnienia partii i były szef lubuskich struktur PiS w Lubuskiem, Ast jest znaną postacią w regionie i w kraju. Obecnie przewodniczy sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz jest członkiem Rady Doradców Politycznych premiera Mateusza Morawieckiego.

Wybór Marka Asta na głównego kandydata PiS w Lubuskiem nie jest niespodzianką, biorąc pod uwagę jego sukces w poprzednich wyborach, gdzie zdobył najwięcej głosów w regionie. Oczekuje się, że jego wynik w nadchodzących wyborach będzie jeszcze lepszy. Pełna lista kandydatów PiS zostanie ogłoszona już wkrótce. Marek Ast wyraził swój zaszczyt i zobowiązanie do pracy jako część zespołu, dążąc do osiągnięcia najlepszego wyniku w trudnym okręgu. Jest pewien, że uda mu się poprawić swój rekordowy wynik z 2019 roku, kierując się zespołowym podejściem.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

4 komentarze

Szczecin wprowadza zmiany w płatnym parkowaniu na Starym Mieście (gs24.pl)

Marszałek Stawiarski wręczył nagrody artystom z Lubelszczyzny. Krzysztof Cugowski z odznaką honorową (kurierlubelski.pl)