W Szczecinie padł rekord pod względem osób zainteresowanych pracą w obwodowych komisjach wyborczych. Grupa ta obejmuje ponad 500 kandydatur, ponieważ głównym powodem jest atrakcyjne wynagrodzenie.Dnia 15 października odbędą się wybory parlamentarne, w ramach których powstanie 208 komisji zatrudniających około 2 tysięcy pracowników. Komitety wyborcze mają pierwszeństwo w wyborze członków. Jednak ogromne zainteresowanie wykazują osoby spoza komitetów. Obecnie zgłoszono już ponad 550 kandydatur, co jest nowym rekordem.W przeszłości zdarzały się sytuacje, że trudno było znaleźć wystarczającą liczbę pracowników do obsadzenia komisji, ale teraz sytuacja się zmieniła. Wzrosły diety dla członków komisji, a do tego zapewniono im dni wolne na szkolenia i płatny urlop. Takie rozwiązania poskutkowały większym zainteresowaniem, szczególnie w okresie po wakacjach.Komitety wyborcze również nie mają problemów ze znalezieniem chętnych pracowników do komisji. Wolne miejsca w komisjach są obsadzane po zgłoszeniach komitetów, a pozostałe miejsca przydzielane są osobom spoza komitetów.Kandydaci mogą zgłaszać się do urzędu miejskiego do 15 września. Oprócz członków komisji, w lokalach wyborczych będą też obecni mężowie zaufania, których wyznaczają komitety wyborcze. Mężowie zaufania otrzymają diety i obowiązki związane z obserwacją pracy komisji. W jednej komisji może zasiadać tylko jeden przedstawiciel danego komitetu, a diety uzależnione są od czasu spędzonego przy głosowaniu i liczeniu głosów.
w

Szczecin ustanowił nowy rekord w liczbie kandydatów do pracy w komisjach wyborczych (gs24.pl)

W Szczecinie padł rekord pod względem osób zainteresowanych pracą w obwodowych komisjach wyborczych. Grupa ta obejmuje ponad 500 kandydatur, ponieważ głównym powodem jest atrakcyjne wynagrodzenie.

Dnia 15 października odbędą się wybory parlamentarne, w ramach których powstanie 208 komisji zatrudniających około 2 tysięcy pracowników. Komitety wyborcze mają pierwszeństwo w wyborze członków. Jednak ogromne zainteresowanie wykazują osoby spoza komitetów. Obecnie zgłoszono już ponad 550 kandydatur, co jest nowym rekordem.

W przeszłości zdarzały się sytuacje, że trudno było znaleźć wystarczającą liczbę pracowników do obsadzenia komisji, ale teraz sytuacja się zmieniła. Wzrosły diety dla członków komisji, a do tego zapewniono im dni wolne na szkolenia i płatny urlop. Takie rozwiązania poskutkowały większym zainteresowaniem, szczególnie w okresie po wakacjach.

Komitety wyborcze również nie mają problemów ze znalezieniem chętnych pracowników do komisji. Wolne miejsca w komisjach są obsadzane po zgłoszeniach komitetów, a pozostałe miejsca przydzielane są osobom spoza komitetów.

Kandydaci mogą zgłaszać się do urzędu miejskiego do 15 września. Oprócz członków komisji, w lokalach wyborczych będą też obecni mężowie zaufania, których wyznaczają komitety wyborcze. Mężowie zaufania otrzymają diety i obowiązki związane z obserwacją pracy komisji. W jednej komisji może zasiadać tylko jeden przedstawiciel danego komitetu, a diety uzależnione są od czasu spędzonego przy głosowaniu i liczeniu głosów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Źle zaparkowany samochód zablokował torowisko, wstrzymując kursy tramwajowe w Poznaniu (wpoznaniu.pl)

Plakaty wyborcze Elżbiety Polak na płocie „Willi Pudłowskich” (gazetalubuska.pl)