w

Plakaty wyborcze Elżbiety Polak na płocie „Willi Pudłowskich” (gazetalubuska.pl)

Plakaty Elżbiety Polak, marszałek województwa lubuskiego i kandydatki Platformy Obywatelskiej do Sejmu, zostały umieszczone na płocie „Willi Pudłowskich”, która od niedawna pełni funkcję siedziby Agencji Rozwoju Regionalnego (ARR) – instytucji zarządzanej przez PO. Krok ten wywołał kontrowersje, ponieważ wynajęcie willi przez ARR od rodziny Pudłowskich wzbudziło wątpliwości co do kwestii etycznych.

Sytuacja stała się bardziej problematyczna, ponieważ prezes ARR, Rafał Adamczak, który jest również kandydatem Bezpartyjnych Samorządowców (BS) do Senatu, jest obecnie na urlopie za granicą. Jego współpracownicy z BS wyrazili zdziwienie i niezadowolenie z faktu, że plakaty marszałek Polak pojawiły się na wynajętej za publiczne pieniądze siedzibie ARR. Istnieje podejrzenie, że marszałek Polak zamierza wykorzystać instytucję marszałkowską do kampanii wyborczej.

Rekompensata za wynajem „Willi Pudłowskich” przez ARR również wzbudziła spekulacje. Uważa się, że może to być związane z udziałem Elżbiety Polak w radzie nadzorczej spółki Gazstal-u, której założycielem jest Piotr Pudłowski, ojciec byłego posła KO, Pawła Pudłowskiego. Jednak poseł Waldemar Sługocki zaznaczył, że nie ma związku z tą sytuacją.

Marszałek Polak broniła umieszczenia banerów na willi, twierdząc, że ma na to zgodę właściciela i że wszystko jest zgodne z prawem oraz zasadami prowadzenia kampanii wyborczej. Niemniej jednak sytuacja wzbudza wątpliwości co do przejrzystości działań marszałkowskiej instytucji i wpływu na kampanię wyborczą.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Szczecin ustanowił nowy rekord w liczbie kandydatów do pracy w komisjach wyborczych (gs24.pl)

Oskarżony o podglądanie ksiądz uciekł ze wstydu z sali sądowej w Lublinie (www.fakt.pl)