w

Szczątki ludzkie znalezione w trakcie budowy (zielonagora.naszemiasto.pl)

W Zielonej Górze wciąż przebiega rewitalizacja parku Tysiąclecia. W trakcie prac natrafiono na ludzkie szczątki. Jak się okazuje to już nie pierwszy taki przypadek. Wcześniej natrafiono na nietknięte grobowce. Skąd ludzkie szczątki w parku Tysiąclecia? Co stanie się z odnalezionymi szczątkami?

Władze Zielonej Góry zaplanowały rewitalizację parku Tysiąclecia. Prace wykonuje firma PRO-INFRA, która wykonywała takie zadania już wcześniej, chociażby w Legnicy, czy Głogowie. Koszt rewitalizacji, jakie poniesie miasto to szacowane 15 mln złotych. Rewitalizacja ta jest jednak potrzebna, jak twierdzą pomysłodawcy projektu. Dlatego tak ważne jest, by wykonać go dokładnie, zwłaszcza że liczono się z napotykaniem na problemy. Zakładano tak, gdyż w tym miejscu wcześniej znajdował się Cmentarz Zielonego Krzyża. Groby przeniesiono jednak przed laty na inne cmentarze, a miejsce przerobiono na park. Jak jednak można było to przewidzieć, ekshumacja ciał nie była kompletna.

Co dzieje się z odkrytymi szczątkami?

Osoby wykonujące rewitalizacje parku,  natrafiają na najróżniejsze szczątki. Czasem są to tylko kości, innym razem jest to biżuteria, czy fragmenty ubrań. Wcześniej odkryto na dwa nienaruszone groby. Zdecydowano się na pozostawienie ich na miejscu i oznaczenie jedynie na mapie. W przypadku najnowszego odkrycia szczątki zostały naruszone, a w miejscu tym musi przebiegać przewód. Dlatego zdecydowano się oddać szczątki w ręce archeologów, którzy mają zdecydować co dalej z nimi zrobić.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

5 komentarzy

Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej (gs24.pl)

Armia wzywa 19-latków, a także kobiety (kurierlubelski.pl)