w

Synoptycy zapowiadają wichury w Lubuskiem. Silny wiatr może przekroczyć 100 km/h (gazetalubuska.pl)

W ostatnich dniach pojawiły się ostrzeżenia synoptyków, którzy zapowiadają silne i porywiste wiatry w różnych województwach, w tym w Lubuskiem. W czwartek mają nadejść mocniejsze podmuchy wiatru, które mogą przynieść ze sobą niebezpieczną pogodę. Prędkość wiatru w porywach może przekraczać 100 km/h.

Instytut Meteorologii planuje wydanie ostrzeżeń pierwszego i drugiego stopnia dla różnych obszarów Polski, w tym województwa lubuskiego. W związku z tym w czwartek rano region nawiedzą groźne podmuchy wiatru, które mogą uzyskać siłę wichury, przekraczając prędkość 100 km/h. Synoptycy ostrzegają, że może dojść do uszkodzeń linii energetycznych i połamanych drzew.

Wiatr zacznie się nasilać w czwartek i będzie się stopniowo zwiększać, szczególnie nad Bałtykiem. Z tego względu IMGW zapowiada alerty drugiego stopnia dla kilku województw i bardzo wietrzne warunki, które mają utrzymać się aż do niedzieli.

Ostrzeżenie drugiego stopnia może oznaczać poważne zagrożenia zarówno dla zdrowia mieszkańców, jak i ich mienia, a do tego ograniczyć wykonywanie codziennej rutyny. Dlatego zalecana jest ostrożność i śledzenie komunikatów pogodowych.

Z powodu silnych wiatrów synoptycy radzą, aby zabezpieczyć wszystkie przedmioty na balkonach i podwórkach, aby zapobiec ich zniszczeniu. Ponadto, należy również zachować szczególną ostrożność na drogach, ponieważ połamane konary i powalone drzewa mogą zablokować niektóre trasy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Fabryka Wody w Szczecinie! Innowacyjny kompleks basenowo-sportowy już prawie gotowy (investmap.pl)

Sąd w Lublinie skazał 14 osób za szpiegostwo na rzecz Rosji. Mieli w planach wysadzanie pociągów (wydarzenia.interia.pl)