w

Fabryka Wody w Szczecinie! Innowacyjny kompleks basenowo-sportowy już prawie gotowy (investmap.pl)

Powoli dobiega końca budowa najnowocześniejszego kompleksu basenowego Fabryka Wody w Szczecinie. Prace nad realizacją projektu, którą zajmuje się ALSTAL Grupa Budowlana, znajdują się już na ostatnim etapie obejmującym odbiory prac i rozruch technologiczny.

Warto wspomnieć, że rozruch Fabryki Wody trwa już od sierpnia br. Jest to skomplikowany proces, obejmujący testy i dokładną weryfikację prac. Uwzględniane są również ewentualne poprawki w trakcie realizacji.

Inwestor i wykonawca współpracują już nad certyfikatami i pozwoleniami, a ich priorytetem jest zgodność z normami i najwyższa jakość. Z tego względu czas rozruchu może potrwać jeszcze sześć miesięcy, co wskazywałoby na to, że otwarcie obiektu może nadejść jeszcze w 2023 roku. Jednak jak na tę chwilę nie jest jeszcze znana oficjalna data.

Fabryka Wody, zlokalizowana na terenie kąpieliska Gontynka, stanie się główną atrakcją Szczecina. Jest to rozległy kompleks oferujący zarówno baseny, jak i atrakcje sportowe, rozrywkowe oraz edukacyjne. Co więcej, na terenie kompleksu będzie można też skorzystać z 16 łazienek tematycznych i saunarium. Mało tego, Fabryka Wody to również centrum edukacyjne o tematyce wody – z wystawami, laboratoriami, kręgielnią, ścianką wspinaczkową oraz stołami bilardowymi.

Całkowita powierzchnia kompleksu to 17 000 mkw, a koszt inwestycji to prawie 350 mln zł. Wyposażenie Edukatorium realizuje MAE MULTIMEDIA ART. & EDUCATION Sp. Natomiast koszt stworzenia wystawy oszacowano na prawie 26 mln zł.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

14 komentarzy

Poznań kopalnią złota dla zarządów spółek miejskich. Mają najwyższe zarobki w kraju (pkb24.pl)

Synoptycy zapowiadają wichury w Lubuskiem. Silny wiatr może przekroczyć 100 km/h (gazetalubuska.pl)