w

Świąteczny bieg w Nowej Soli (zielonagora.naszemiasto.pl)

W drugi dzień świąt odbyła się tradycyjny bieg do pustego grobu, gdzie setki ludzi o najróżniejszym wieku, zawodzie i statusie społecznym, biegli złączeni w jednym celu – dobiec do pustego grobu. Pogoda tego dnia wyjątkowo dopisała, a na trasie biegowej zebrali się entuzjaści, którym nie brakowało chęci i adrenaliny do sprostania wyzwaniu. 

Tegoroczna IX edycja Biegu do Pustego Grobu odbywała się na nieco innej trasie. Nie przeszkodziło to jednak nikomu by korzystać pełną piersią z uroków, jakie zapewniał wyjątkowo słoneczny dzień. Na starcie pojawili się nie tylko mieszkańcy, ale również wielu przyjezdnych, którzy co roku biorą udział w świątecznym biegu. Bieg był również poprzedzony możliwością treningu. Przebieg nowej wyznaczonej trasy był dużo wcześniej udostępniony biegaczom, dzięki czemu mogli poznać ją i przygotować się do głównego wydarzenia. Na mecie, na każdego czekał dyplom.

Duchowni w sportowych butach

Cały bieg był podzielony według pewnych kategorii. Główne z nich to podział na mężczyzn i kobiety, oraz według ustalonych granic wiekowych. W innym biegu do boju ruszyły rodziny oraz sami mieszkańcy powiatu Nowa Sól. W biegu dystansowym na 10 kilometrów można było spotkać również przedstawicieli kilku wyznaczonych zawodów, w tym prawników, pracowników ochrony zdrowia, mundurowych oraz samych duchownych. Ku uciesze wielu, kapłani wyszli zza ambony i ruszyli do symbolicznego biegu Wielkanocnego. Choć zawodnicy różnili się bardzo kondycją i możliwościami fizycznymi, to każdy z nich czerpał maksymalnie dużo radości z tradycyjnego biegu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Poznańskie centrum remontu (gloswielkopolski.pl)

Nietypowy wypadek na cmentarzu – 60-ciolatek wpadł do grobu (kurierlubelski.pl)