w

Poznańskie centrum remontu (gloswielkopolski.pl)

Remonty miasta, szczególnie tak dużego jak Poznań to codzienność. Chleb powszedni mieszkańców stolicy Wielkopolski wpisały się w naturalny krajobraz aglomeracji. Dla wielu świeżych mieszkańców jest to często jedyny stan, jaki znają. Permanentne rozkopanie i plac budowy, który zastali wprowadzając się do miasta stukających się koziołków.

Wiele remontów rozpoczyna się i kończy, jest to naturalny cykl życia każdego miasta. Zawsze wiąże się to z pewnymi niedogodnościami. Jest jednak w naszym mieście takie miejsce, którego remont doskwiera dosłownie wszystkim. Zarówno miejscowym jak i przyjezdnym.

Stary Rynek z starym remontem

Stary Rynek, który jest jednym z symboli miasta według planów, ma być skończony jesienią tego roku. Opóźnienie prac wynika zarówno z problemów z wyłonieniem wykonawcy jak i z zakresu prac. Prace rozpoczęte jesienią 2021, mimo iż maiły być skończone w 2022, trwają. Jednym z powodów opóźnień są konieczne do przeprowadzenia prace archeologiczne. Stary Rynek jest miejscem o bogatej historii i korzystając z możliwości jakie dają wykopane przy okazji wymiany rur doły, badacze przeszłości chcą wyciągnąć jak najwięcej.

Mimo postulatów organizacji turystycznych o podzielenie inwestycji na etapy. Według których w pierwszej kolejności byłyby zakończone prace przed fasadą Ratusza, domkami budniczymi i pręgierzem Lub też wydzielenie odpowiednich miejsc w punktach intensywnie uczęszczanych przez turystów. Organizacje skazywały również, aby prace przed fasadą Ratusza, domkami budniczymi i pręgierzem prowadzone były poza sezonem turystycznym (od października do kwietnia). Żaden z postulatów nie został spełniony.

Remont historycznego miejsca tworzy swoją nową historię i miejmy nadzieje, że na jesieni doczekamy się jej szczęśliwego końca.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Za co zapłacisz w szpitalach na Pomorzu? (gs24.pl)

Świąteczny bieg w Nowej Soli (zielonagora.naszemiasto.pl)