w

Surowa kara 100 tys. zł za śmieci z Gdańska. Inspektorzy WIOŚ zadali bolesny cios (dziennikbaltycki.pl)

Inspektorzy Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku nałożyli karę w wysokości stu tysięcy złotych na pośrednika w obrocie odpadami. Radosław Rzepecki, zastępca pomorskiego wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska, zauważa, że brak prowadzenia ewidencji odpadów sprzyja nielegalnym działaniom w szarej strefie gospodarki odpadami.

Podczas kontroli gospodarki odpadami w Gdańsku inspektorzy ustalili zaangażowanie pośrednika w obrót odpadami. Pośrednik miał odebrać odpady od jednej z firm z Gdańska i dostarczyć je do firmy w powiecie oświęcimskim. Rzepecki wyjaśnia, że sprzedawcy odpadów i pośrednicy zobowiązani są do prowadzenia ewidencji ilościowej i jakościowej odpadów niebezpiecznych.

Inspektorzy stwierdzili, że pośrednik nie prowadził wymaganej ewidencji odpadów, co zaowocowało nałożeniem na niego kary w wysokości 100 000 zł. Wysoka stawka kary wynikała z dużej ilości niebezpiecznych odpadów – ponad 550 ton, w tym drewnianych podkładów kolejowych.

Wprowadzenie tak wysokiej kary miało służyć jako środek dyscyplinujący i ostrzegawczy dla innych potencjalnych naruszycieli. Brak prowadzenia ewidencji odpadów sprzyja działaniom w szarej strefie gospodarki odpadami, dlatego Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku konsekwentnie stosuje administracyjne kary pieniężne w celu przeciwdziałania temu zjawisku – wyjaśnia Rzepecki.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Kongres Świadków Jehowy w Zielonej Górze powraca po pięcioletniej przerwie (gazetalubuska.pl)

Ogłoszono stawki za parkowanie pod Parkiem Centralnym w Gdyni. Kierowcy nie są zadowoleni (dziennikbaltycki.pl)