w

Ogłoszono stawki za parkowanie pod Parkiem Centralnym w Gdyni. Kierowcy nie są zadowoleni (dziennikbaltycki.pl)

Stawki za parkowanie pod Parkiem Centralnym w Gdyni zostały ustalone i wzbudzają kontrowersje wśród kierowców. Samorządowcy z Gdyni ujawnili ceny za parkowanie na nowo wybudowanym parkingu podziemnym przy al. Piłsudskiego.

Parking na 270 samochodów został zrealizowany jako część trzeciego etapu urządzania Parku Centralnego. Koszt inwestycji wyniósł 63 miliony złotych, z większością środków przeznaczonych na budowę parkingu. Obiekt jest już gotowy, ale otwarcie zależy od zakończenia prac nad zielenią. Mieszkańcy będą mieć dostęp do parku i parkingu w najbliższych tygodniach.

Opłaty za parkowanie pod Parkiem Centralnym w Gdyni

Urzędnicy jeszcze nie podali dokładnej daty otwarcia, ale już ustalili stawki za parkowanie. Chociaż są one nieco niższe niż w sąsiedniej strefie płatnego parkowania, większość kierowców uważa je za zbyt wysokie. Opłata za pierwsze pół godziny wynosi 1 zł, a za kolejne 30 minut – 3,5 zł.

Natomiast od drugiej godziny parkowania naliczana jest opłata 1 zł co 12 minut. A więc za drugie 60 minut kierowca zapłaci 5 zł.

Z kolei za trzecią godzinę – 1,5 zł za 12 minut, czyli za trzecie 60 minut trzeba będzie zapłacić 7,5 zł.

Od czwartej godziny parkowania i kolejnych opłaty ponownie powrócą do 1 zł za 12 minut. Opłaty będą pobierane całodobowo.

Jeśli ktoś zostawi samochód na trzy godziny, zapłaci 17 złotych.

Ceny za korzystanie z parkingu pod Parkiem Centralnym są nieco niższe od obecnych cen w śródmiejskiej strefie płatnego parkowania w Gdyni. Jednak w lipcu 2021 roku ceny w strefie płatnego parkowania zostały drastycznie podniesione, co spotkało się z oburzeniem mieszkańców. W ankiecie przeprowadzonej przez społeczników większość mieszkańców wyraziła niezadowolenie z wysokich cen za parkowanie.

Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni odpowiedzialny za nadzorowanie pracy Zarządu Dróg i Zieleni, jest innego zdania. Twierdzi, że decyzja była poparta analizami i opiniami mieszkańców. Władze Gdyni mają nadzieję, że zmiany przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa, przyjazności i ekologii miasta.

Jednak po dwóch latach od podniesienia cen za parkowanie mieszkańcy nie mają wrażenia, że zatory drogowe zostały ograniczone. Wielu uważa, że władze miasta nie mają sensownego pomysłu na rozwiązanie problemu korków, które codziennie utrudniają życie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Surowa kara 100 tys. zł za śmieci z Gdańska. Inspektorzy WIOŚ zadali bolesny cios (dziennikbaltycki.pl)

Lublin gospodarzem Europejskiej Konwencji Żonglerskiej (kurierlubelski.pl)