w

Strzelniczka i Strzelenka zanieczyszczone! (dziennikbaltycki.pl)

Znana rzeka na Pojezierzu Kaszubskim wraz ze swoim ciekiem są zanieczyszczone. Pobrane próbki badane są obecnie w Gdańsku. Pomorski Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska zajął się sprawą. Informuje, że sprawa może skończyć się w prokuraturze, a sprawcy zanieczyszczenia grozi poważna sankcja. 

Jedna z bardziej znanych rzek na Pojezierzu Kaszubskim o nazwie Strzelniczka, zaniepokoiła swoim stanem okolicznych mieszkańców. Sprawa została zgłoszona do Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Instytucja ta bezzwłocznie zajęła się sprawą. Pobrano próbki wody rzeki, jak i jej cieku Strzelenki. Dokonano również oględzin miejsca i stanu wody, który można zaobserwować jeszcze bez badań laboratoryjnych. Eksperci nie mieli wątpliwości co do skażenia wód. Jak sami mówią, na zanieczyszczenie wskazuje mętność wody oraz specyficzny zapach, który unosi się w jej pobliżu.  Wskazują, że w wodzie może być obecnie problem z wystarczającą ilością tlenu. Może to mieć katastrofalne skutki dla całego ekosystemu znajdującego się w wodzie, jak i u jej brzegów.

Co grozi sprawcy zanieczyszczenia?

Jak poinformował media rzecznik prasowy PWIOŚ, sprawa prawdopodobnie skończy się w prokuraturze. Obecnie mają już pewne podstawy do zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Do ustalenia źródła zanieczyszczenia potrzebne są jednak wyniki badań, które przeprowadzane są obecnie w Gdańsku. Następnie zostanie wszczęte postępowanie, którego celem będzie ustalenie tożsamości sprawcy zanieczyszczenia, oraz ukaranie go karą, nawet do 8. Lat pozbawienia wolności.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Pionierscy lekarze z Lublina na ustach całej Polski (kurierlubelski.pl)

Niszczejący pomnik przyrody. Kto powinien się tym zająć? (dziennikbaltycki.pl)