w

Straż Graniczna: 27.11 nie było żadnej próby przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Pierwszy taki dzień od dwóch lat (www.polsatnews.pl)

Dnia 28 listopada Straż Graniczna poinformowała, że wczoraj nie odnotowano żadnej próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią. Jest to pierwszy taki dzień od ponad dwóch lat. Aczkolwiek zaznaczono też w mediach społecznościowych, że wojna hybrydowa nadal trwa.

„W dniu 27 listopada nie odnotowano ani jednej próby nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski. Jest to pierwszy taki dzień od sierpnia 2021 roku” – donosi Straż Graniczna.

Jednakże już we wtorek rano Straż Graniczna doniosła o kolejnej próbie nielegalnego przekroczenia granicy, gdzie agresywna grupa cudzoziemców zaatakowała patrole, używając kamieni i gałęzi.

Liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej w bieżącym roku sięga już ponad 25 tysięcy, z czego ponad 1,3 tys. prób podjęto w listopadzie.

Na odcinku 186 kilometrów granicy z Białorusią wzniesiono stalową zaporę o wysokości 5,5 metra, stanowiącą główny element zabezpieczenia granicy przed nielegalnym wtargnięciem do Polski. Obiekt wybudowano w 2022 roku. Oprócz zapory funkcjonuje również system kamer i czujników rozlokowany na ponad 200 km wzdłuż granicy.

Warto dodać, że plany Straży Granicznej obejmują też budowę zapory elektronicznej wzdłuż rzeki Bug na granicy z Białorusią. Jest to inwestycja o wartości 280 mln zł. Obejmuje zabezpieczenie o długości 172 km, w tym montaż około 4,5 tysiąca kamer dzienno-nocnych i termowizyjnych oraz 1,8 tysiąca słupów kamerowych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

7 komentarzy

  1. Witam, czy są tutaj dobre dusze? Które pomogły by uratować mojego pupila, (psa) pies ma 1,5 roku owczarek niemiecki a ja mam 18 lat i mój pies od jakiegoś czasu zachorował chodzi i wymiotuje, ma gorączkę, nie chce jeść, chudnie.. a mi niestety w tym trudnym okresie zabrakło funduszu na leczenie psa u weterynarza… ponieważ zostałem wyrzucony z pracy 🥲 czy były by osoby które by pomogły? Oczywiście zrobię zdjęcia dla potrzeby i wyślę proces leczenia psa

  2. Witam, czy są tutaj dobre dusze? Które pomogły by uratować mojego pupila, (psa) pies ma 1,5 roku owczarek niemiecki a ja mam 18 lat i mój pies od jakiegoś czasu zachorował chodzi i wymiotuje, ma gorączkę, nie chce jeść, chudnie.. a mi niestety w tym trudnym okresie zabrakło funduszu na leczenie psa u weterynarza… ponieważ zostałem wyrzucony z pracy 🥲 czy były by osoby które by pomogły? Oczywiście zrobię zdjęcia dla potrzeby i wyślę proces leczenia psa

Na skrzyżowaniu w centrum Krakowa wykoleił się tramwaj. Wystąpiły znaczne utrudnienia w ruchu (tvn24.pl)

Anna Gembicka potępiła słowa posła Krystiana Łuczaka (KO), który porównał PiS do nowotworu (i.pl)