w

Strajk pilotów linii lotniczych Ryanair. Irlandzki przewoźnik odwołał loty w Poznaniu (gloswielkopolski.pl)

Planowane loty z Brukseli-Charleroi do Poznania o godz. 18:50 zostały anulowane. Podobnie jak odwołano wtorkowy lot z Poznania o godzinie 22:40. Powodem tej niewygodnej sytuacji są protesty irlandzkich pilotów linii Ryanair.

Jak poinformowała belgijska stacja telewizyjna VRT, piloci Ryanair z Belgii przeprowadzają już trzeci strajk w ciągu miesiąca, co poskutkowało odwołaniem 88 lotów na lotnisku Charleroi w poniedziałek i wtorek. Piloci domagają się przywrócenia poziomu wynagrodzeń sprzed pandemii COVID-19. Natomiast konflikt z irlandzkim pracodawcą jest głównym powodem tej fali protestów.

Hans Elsen z belgijskiego związku zawodowego ACV Puls wyjaśnia, że strajkujący piloci mają dwa główne żądania. Po pierwsze domagają się zwrotu 20% swoich zarobków, które stracili w wyniku kryzysu pandemicznego, wraz z indeksacją. Po drugie, protestują przeciwko nielegalnemu nałożeniu przez Ryanair dodatkowego dnia pracy na pilotów i żądają, aby ta praktyka została wycofana.

Piloci oczekują solidnej propozycji płacowej

Linia lotnicza ogłosiła w poniedziałek, że złożyła już pilotom propozycję płacową, jednak ci uważają, że nie spełnia ona ich oczekiwań. Hans Elsen podkreśla, że kontynuacja działań strajkowych będzie miała miejsce, dopóki Ryanair nie zaprezentuje solidnej i akceptowalnej propozycji.

Planowane loty do Poznania z Brukseli-Charleroi o godz. 18:50 oraz z Poznania o godz. 22:40 we wtorek musiały zostać odwołane w związku z trwającymi protestami pilotów irlandzkiego przewoźnika Ryanair.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Andrzej Duda przyznał nominacje generalskie i admiralskie na obchodach Święta Wojska Polskiego (gs24.pl)

Zakończono modernizację zbiornika Słup na rzece Nysa Szalona (gazetawroclawska.pl)