w

Andrzej Duda przyznał nominacje generalskie i admiralskie na obchodach Święta Wojska Polskiego (gs24.pl)

Prezydent Andrzej Duda, jako Zwierzchnik Sił Zbrojnych przyznał nominacje generalskie i admiralskie oraz odznaczenie państwowe z okazji Święta Wojska Polskiego.

Zgodnie z wnioskiem Ministra Obrony Narodowej, generałem brygady został mianowany Szymon Koziatek, dowódca 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Natomiast komandor Piotr Sikora, dowódca 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, awansuje na stopień kontradmirała. Nowym generałom wręczono Buzdygany Honorowe oraz Pierścienie Generalskie.

Prezydent Andrzej Duda zaznacza, że te nominacje to nie są tylko rutynowe akty. W kontekście obecnej sytuacji międzynarodowej, z aktywnymi konfliktami i zagrożeniami, mianowani oficerowie stają przed wielkim zadaniem. Prezydent, wymieniając realne niebezpieczeństwa, w tym ataki hybrydowe, podkreślił też znaczenie obrony Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz obecną rolę obrońców Ukrainy.

Andrzej Duda zaznacza, iż zdaje sobie sprawę z tego, że obecny czas jest trudny i pełen wyzwań. Aczkolwiek jest to także okres refleksji i analizy dla spraw państwowych, zwłaszcza w kwestii bezpieczeństwa narodowego.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

W Drzonowie odbył się piknik militarny: Pokazy sprzętu wojskowego, woltyżerka konna, defilada i polowa kuchnia (zielonagora.naszemiasto.pl)

Strajk pilotów linii lotniczych Ryanair. Irlandzki przewoźnik odwołał loty w Poznaniu (gloswielkopolski.pl)