w

Koczowisko Romów przy ul. Lechickiej w Poznaniu stoi pod znakiem zapytania (epoznan.pl)

Pojawiły się nowe informacje dotyczące koczowiska Romów, które znajduje się przy ul. Lechickiej w Poznaniu. Wszystko wskazuje na fakt, że doszło do zawieszenia postępowania w sprawie decyzji środowiskowej.

Przypomnijmy, że w listopadzie złożono wniosek o decyzję środowiskową dla budowy kompleksu mieszkalnego przy ul. Tymienieckiego w Poznaniu, gdzie obecnie mieszka kilkudziesięciu imigrantów romskiego pochodzenia. Wówczas pojawiły się nieoficjalne informacje, że właściciel zamierza sprzedać ten teren, z przygotowanym projektem zabudowy.

Według informacji prasowych dnia 15 lutego Wydział Klimatu i Środowiska wstrzymał postępowanie decyzyjne na prośbę dewelopera. Doniesienia te potwierdziła rzeczniczka Urzędu Miasta Poznania, Joanna Żabierek. Jak na tę chwilę powody tej decyzji nie zostały ujawnione.

Na początku stycznia Wydział Klimatu i Środowiska wezwał wnioskodawcę do uzupełnienia informacji dotyczących ochrony powietrza i ochrony hałasu.

Należy podkreślić, że bez decyzji środowiskowej inwestor nie ma prawa ubiegać się o pozwolenie na budowę.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Stany Zjednoczone pogratulowały Polsce zatrzymania Ukraińca, który działał na rzecz Rosji (www.rmf24.pl)

Przeciekający wał przeciwpowodziowy w pow. gryfińskim. Inwestycja kosztowała miliony złotych (www.chojna24.pl)