w

Spór o kolejny port. Kto jest odpowiedzialny za jego budowę? (dziennikbaltycki.pl)

Już od dłuższego czasu trwa spór o to, kto powinien przygotować port w Elblągu na przyjęcie statków towarowych, które przepłyną przez przekop Mierzei Wiślanej. Duża inwestycja, choć jest wielką szansą dla Elbląga, to jest również ogromnym wydatkiem, na który miasto nie stać. Dlatego samorząd zaznacza, że fundusze powinny płynąć ze Skarbu Państwa. Minister infrastruktury ma jednak inne zdanie na ten temat. 

O inwestycji przekopania Mierzei Wiślanej, mówi się już od dawna. Stworzenie nowego szlaku wodnego, który połączy morze z Polską, jest potrzebne i korzystne. Upatrzono w tym celu Elbląg, który, choć port ma, to wymaga on całkowitej przebudowy. Do obecnego nie jest w stanie zmieścić się duży statek towarowy. Dlatego minister infrastruktury sugeruje, że powinno to zrobić miasto. Zaznacza, że jest to duża szansa dla miasta i że władze nie powinny jej zaprzepaścić. Prezydent miasta zaznacza zaskoczony, że nie wie, skąd ten pomysł, gdyż logicznym ciągiem inwestycji z przekopu wydawało się być wyremontowanie portu. Co więcej, podkreśla, że nie słyszał o tym, by inne porty w Polsce remontowane były przez samorządy.

Coś za coś

Co prawda nie od początku samorząd miał to robić sam. Wcześniej wysunięta została propozycja, w której to państwo dopłacałoby za port i jego remont. Warunkiem jednak było zarządzenie i całkowita zmiana właścicieli portu. Z tymi warunkami nie chciały zgodzić się władze miasta, więc pomysł porzucono.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

„Matylda” kręcona w Lublinie (kurierlubelski.pl)

Mieszkańcy Gdańska burdelowi mówią nie! (dziennikbaltycki.pl)