w

„Matylda” kręcona w Lublinie (kurierlubelski.pl)

W Lublinie, jak i na Lubelszczyźnie kręcony będzie nowy serial TVP. Kostiumowe dzieło ma nie tylko mieć ciekawą fabułę, ale przede wszystkim nawiązywać do ważnych historycznie momentów. Dzieło w reżyserii Krzysztofa Langa będzie miało wyjątkowo utalentowaną i młodą obsadę, która tchnie życie i charyzmę w to wyjątkowe dzieło. 

Obecnie serial kręcony jest w Łodzi. Akcja przeniesiona zostanie jednak do Lublina już na początku września. Zaplanowano kręcenie scen na Rynku, w Śródmieściu oraz budynku Polskiej Akademii Narodowej. Serial będzie odgrywany w czasach krótko po Powstaniu Styczniowym. Nie zabraknie w nim jednak teraźniejszego tempa rozwoju akcji i ponadczasowych miłosnych uniesień. Główną bohaterką jest tytułowa Matylda, którą gra Maria Kowalska. Jest ona córką byłego uczestnika Powstania Styczniowego, który został zesłany na Sybir. 18-letnia dziewczyna buntuje się przed otaczającą ją rzeczywistością. Musi jednak prosić o pomoc rodzinę na Lubelszczyźnie. Tam nie tylko spotyka ją miłosna przygoda. Odkrywa bowiem historię rodziny i próbuje zrozumieć sama siebie oraz będzie musiała zmierzyć się z własnym największym wrogiem. A wszystko to na tle urokliwej lubelskiej wsi.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Przetarg na rozbudowę schroniska czas zacząć (zielonagora.naszemiasto.pl)

Spór o kolejny port. Kto jest odpowiedzialny za jego budowę? (dziennikbaltycki.pl)