w

Słowaccy ratownicy przenocowali w Tatrach Wysokich, opiekując się ranną turystką z Polski (zakopane.naszemiasto.pl)

W miniony poniedziałek w Tatrach Wysokich po słowackiej stronie doszło do groźnej sytuacji, podczas której turystka z Polski doznała kontuzji kolana. Do akcji wkroczyli tatrzańscy ratownicy ze Słowacji, którzy spędzili noc w górach, opiekując się poszkodowaną kobietą. Rankiem turystka została przetransportowana śmigłowcem do szpitala.

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce 31 lipca po słowackiej stronie Tatr Wysokich, gdzie na szlak wybrała się polska turystka. Niestety podczas swojej wędrówki doznała kontuzji kolana, która uniemożliwiła jej kontynuowanie wyprawy. Ratownicy znaleźli ranną kobietę blisko Staroleśnego Szczytu, jakieś kilkadziesiąt metrów pod szczytem. Uraz kolana sprawił, że turystka nie mogła o własnych siłach zejść z gór.

Wezwanie odebrali ratownicy z Horskiej Zachrannej Służby (słowacki odpowiednik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego), którzy niezwłocznie przystąpili do działań ratunkowych. Na początku, wraz z pomocą ratowników TOPR, próbowano dotrzeć do poszkodowanej śmigłowcem. Niestety w akcji przeszkodziło im zbyt duże zachmurzenie.

Słowaccy ratownicy pieszo dotarli do rannej turystki

Z powodu złej pogody Słowacy dotarli do poszkodowanej na piechotę. Jednak późna pora i trudności na szlaku sprawiły, iż zadecydowali, że przenocują w górach, opiekując się ranną Polką.

Ranna turystka została opatrzona, a rankiem pojawił się śmigłowiec, który przetransportował poszkodowaną do szpitala.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

W Katowicach pojawił się Kot'el — hotel dla kotów. Nowa oaza luksusu dla miauczących czworonogów (dziennikzachodni.pl)

Uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego w Lublinie. Złożono kwiaty pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza (kurierlubelski.pl)