w

Śledztwo w sprawie wypadku na A1, w którym zginęła cała rodzina, trafiło na wyższy szczebel prokuratury (i.pl)

Śledztwo w sprawie tragicznego wypadku na autostradzie A1 zostało przeniesione na wyższy szczebel prokuratury. Decyzję podjął minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro. Ponadto, w dalszym ciągu prowadzone są poszukiwania Sebastiana Majtczaka, który jest podejrzany o spowodowanie tego zdarzenia.

W piątek Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim wydała list gończy za Sebastianem Majtczakiem, który podejrzany jest o spowodowanie tragicznego wypadku na A1. Majtczak urodził się w Bonn 31 maja 1991 roku, ale ostatnio mieszkał w Łodzi. Mężczyzna oskarżony jest o umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, czego dopuścił się 16 września na autostradzie A1 w miejscowości Sierosław (woj. łódzkie). W wyniku swojego postępowania Majtczak zderzył się z drugim pojazdem, zabijając podróżującą nim rodzinę.

Majtczak siedział za kierownicą samochodu osobowego marki, podróżując z prędkością znacznie przekraczającą obowiązujące ograniczenia. Pojazd pędził ponad 250 km/h na odcinku, gdzie obowiązywała prędkość do 120 km/h. Co więcej, nie zachował też odpowiedniej odległości od innego pojazdu, co doprowadziło do zderzenia z samochodem osobowym marki Kia Proceed.

Na początku pojawiły się spekulacje, że kierowca BMW mógł być policjantem albo był związany z wysoko postawionym funkcjonariuszem. Jednak Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi wydała oświadczenie, że kierowca BMW nie był funkcjonariuszem ani nie miał powiązań z żadną osobą o takiej profesji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

21 komentarzy

  1. To jest właśnie nasz piękny kraj, kto ma znajomości to zamiecie się pod dywan, uja mu teraz zrobią bo koleś już spierdolił za granicę gdzie nie ma ekstradycji, jedynie jak wróci albo będzie się gdzieś przemieszczać po innych krajach to jest szansa że go zatrzymają

Amerykańska agencja oceniła wiarygodność kredytową Krakowa. Ocena może zaskoczyć! (gazetakrakowska.pl)

Kaczyński i Morawiecki ostrzegają przed planami, jakie może mieć partia Tuska, jeśli wygra wybory (i.pl)