w

Sławomir Mentzen zlekceważył Andrzeja Dudę. Nie wstał z fotela, gdy prezydent podawał dłoń posłom (i.pl)

Podczas inauguracyjnego posiedzenia Sejmu wydarzył się pewien incydent, który od razu wzbudził kontrowersje wśród polityków. Lider Konfederacji Sławomir Mentzen postanowił nie wstawać z fotela w momencie, gdy prezydent Andrzej Duda podchodził do posłów, ściskając dłoń każdego parlamentarzysty z pierwszego rzędu.

W swoim wystąpieniu prezydent podkreślił symboliczne znaczenie podania dłoni wszystkim posłom. Jest to znak zakończenia kampanii i rozpoczęcia posiedzeń Sejmu, który również oznacza, że wszyscy posłowie powinni traktować się z szacunkiem.

Nawiązując do słów Wincentego Witosa, że „nie ma sprawy ważniejszej niż Polska”, Andrzej Duda zakończył swoje przemówienie, ściskając kolejno dłonie posłów partii PiS. Po drodze zignorował jednak Sławomira Mentzena, który zdecydował, że nie wstanie z fotela, gdy prezydent będzie miał zamiar do niego podejść.

Co prawda, w rezultacie Mentzen wstał z fotela, a prezydent Duda wrócił, żeby uścisnąć jego dłoń. Warto zaznaczyć, że incydent ten wzbudził wiele dyskusji i dezaprobaty wśród polityków, zwłaszcza że większość posłów z pierwszego rzędu, w tym Borys Budka, Donald Tusk czy Włodzimierz Czarzasty, nie miała problemów z uściśnięciem dłoni i podniesieniem się z siedzenia.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

3 komentarze

Szymon Hołownia nowym marszałkiem Sejmu X kadencji (i.pl)

We Wrocławiu kręcą zdjęcia do filmu „Mamka”. Ulica Karola Szajnochy zamieniła się w Kopenhagę z lat 20. (gazetawroclawska.pl)